به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

آغاز تثبیت قیمت ورق گرم رول چین - 24/5/1388

مرکز خدمات فولاد ایران - افزایش های اخیر قیمت های کارخانه بائواستیل نتوانست مانع کاهش قیمت ورق گرم رول در چین شود و تجار معتقدند که پس از دو ماه افزایش قیمت، بازار دوره تعدیل را می گذراند.

روز سه شنبه کارخانه بائواستیل برای ماه سپتامبر، قیمت ورق گرم رول تحویل درب کارخانه خود را 88 دلار هر تن افزایش داد. به این ترتیب قیمت ورق گرم رول کیفیت اس اس 400 ضخامت 5/5 میلیمتر این کارخانه به 757 تا 885 دلار هر تن با 17 درصد مالیات ارزش افزوده رسید.

انتظار می رود در هفته آینده کارخانه انشان قیمت ورق گرم رول خود برای تحویل در ماه سپتامبر را، 50 تا 83 دلار هر تن افزایش دهد.

افزایش های اخیر قیمت های بائواستیل تاثیر زیادی بر روی بازار نداشته است چرا که همه آن را پیش بینی می کردند.

بسیاری از تجار می گویند افزایش قیمت ها نامعقول است و تردید دارند که بازار، قیمت های جدید ماه سپتامبر را حمایت کند. گفته می شود در شانگهای بسیاری از تجار به طور قابل ملاحظه ای خرید خود را از کارخانه ووهان کاهش داده اند چرا که قیمت های تحویل درب کارخانه آن برای ماه سپتامبر بسیار بالاست.

علی رغم آن که کارخانه ها قیمت های خود را افزایش داده اند، قیمت ورق گرم رول در بازار نقدی کاهش یافته است. از روز دوشنبه در شانگهای، قیمت تحویل نقدی ورق گرم رول بیش از 66 دلار هر تن کاهش یافته است به طوری که قیمت ورق گرم رول کیفیت کیو 235 ضخامت 5/5 میلیمتر کارخانه شاگانگ به 661 تا 666 دلار هر تن با 17 درصد مالیات ارزش افزوده رسیده است.

 در روز چهارشنبه قیمت ها تا 650 دلار هر تن کاهش یافت و باعث شد تجار دوباره ورق گرم رول بخرند و این امر سبب افزایش مجدد قیمت ها به میزان 661 تا 666 دلار هر تن شد.

خریداران و فروشندگان محتاط شده اند چون معتقدند دلال بازی در بازار زیاد شده است و مهم تر این که تقاضای مصرف کننده نهایی بسیار کم است، این وضعیت سبب شده قیمت و موجودی انبارها تا بدین حد افزایش یابد. در شانگهای برخی از تجار موجودی انبار خود را بسیار کاهش داده اند. در حال حاضر 9 هزار تن ورق گرم رول در شانگهای انباشته شده است. در جنوب چین موجودی انبارها از اواخر جولای 15 هزار تن افزایش یافته و به 915 هزار تن رسیده است. تجار انتظار دارند تا اواخر آگوست موجودی ها باز هم افزایش یابد  زیرا بسیاری از تولیدکنندگان ورق گرم رول با تمام ظرفیت خود، کار می کنند.

برخی از تجار امیدوارتر شده اند و می گویند قیمت های بالای کارخانه هایی نظیر بائواستیل، وو گانگ و انگانگ برای ماه سپتامبر، بازار نقدی را تقویت خواهد کرد. آن ها پایین آمدن اخیر قیمت ها را به کاهش فروش تجار کوچک نسبت می دهند. در ضمن معتقدند در حال حاضر حجم بالای موجودی ها به علت خریدهایی است که در ماه های ژوئن و جولای با قیمت های 583 تا 666 دلار هر تن انجام گرفت. بنابراین اگر قیمت تحویل نقدی به کمتر از 666 دلار هر تن برسد تجار سود خواهند کرد.

۲۴ مرداد ۱۳۸۸ ۰۸:۵۱
تعداد بازدید : ۴۳۹
کد خبر : ۲,۱۵۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید