English
یکشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۴:۵۹
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

وقایع اتفاقیه- شماره 10- هفته سوم بهمن 95

علت افزایش قیمت شدید سنگ آهن در روز جاری،

دادن مجوز ورود سرمایه ٦/٥٥ میلیارد یوآنی  (برابر با ٩٥٣ میلیون دلاری) در بورس چین برای معاملات زغال سنگ و سنگ آهن می باشد، که از این مقدار یک سوم آن یعنی ٢/١٥ میلیارد یوآن (برابر با ٣١٣ میلیون دلار) فقط برای معاملات سنگ آهن می باشد.

 

 

 

نرخ سود بین بانکی۲۵ درصدی برای نظام بانکی فاجعه است

 محمدرضا پورابراهیمی داورانی در خصوص زیان ده بودن برخی بانک ها گفت: در سال های اخیر در شیوه افشای اطلاعات مالی بانک ها عمدتا رویکرد سازمان حسابرسی اعمال می شد و این موضوع باعث شد که خیلی وضعیت مالی بانک ها بصورت شفاف منعکس نمی شد. 

نماینده مردم  کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اعمال استانداردهای حسابرسی که بعضا اطلاعات واقعی را افشا نمی کرد شاهد وضعیتی بودیم که برخی بانک ها سود شناسایی و حتی قصد داشتند سود به دست نیآمده را توزیع کنند.این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اخیرا موضوع افشای اطلاعات مبتنی براستاندارد های بین المللی گزارشگری مالی(IFRS)که در نظام بانکی دنیا معتبر و قابل استناد است مورد تاکید بانک مرکزی قرار گرفت و زیان واقعی عملکرد برخی بانک ها مشخص شد.پورابراهیمی داورانی ادامه داد: افشای اطلاعات مبتنی بر استاندارد های بین المللی گزارشگری مالی IFRS  باعث شد بانک تعدیل های منفی در صورت های مالی انجام دهند و تاثیر آن در شاخص بورس مشهود است.

 

 

۲۶ % خانوارهای کشور (حدود ۵ میلیون خانوار) حتی یک فرد شاغل هم ندارند.

 

 

وزارت صنعت، معدن و تجارت:

🔷 مهندس نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح کارخانه نورد بردسیر:

 8.5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی بعد از برجام به تصویب هیئت سرمایه‌گذاری خارجی رسیده که از این میزان 5.5 میلیارد دلار مربوط به بخش صنعت و معدن است.

از ابتدای حضورم گفته‌ام، یکی از اهداف ما توجه به جلوگیری از صدور مواد خام و تبدیل آنها به مواد با ارزش است.

تولید فولاد در کشور بر اساس احیای مستقیم است و 63 میلیون تن تولید سنگ آهن داشتیم که تولید سنگ آهن را اضافه نکردیم اما زمینه‌سازی شده تا 75 میلیون سنگ آهن تن تولید شود و این میزان در سال آینده به بیش از 100 میلیون تن می‌رسد.

در بخش تولید کنستانتره 28 میلیون تن ظرفیت را به 48 تن رسانده‌ایم که استان کرمان نقش به سزایی در این زمینه دارد و به جای صدور سنگ خام توانستیم، کنستانتره را با ارزش بیشتر صادر کنیم.

تولید گندله نیز از 21 میلیون تن به 32 میلیون تن رسیده است و سال آینده به 40 میلیون تن می‌رسد و تولید آهن اسفنجی از 18 میلیون تن ظرفیت به 28.8 میلیون تن رسیده و به 35 میلیون تن در اوایل سال آینده می‌رسد.

تولید فولاد خام به 31 میلیون تن افزایش یافته و تولید محصولات فولادی از 31 میلیون تن به 37 میلیون تن افزایش یافته است و باید بیشتر به سمت صنایع پایین دستی حرکت کنیم و در این زمینه پروژه‌های متعدد را در دست اجرا داریم.

طرح‌های فولادی در خراسان، یزد،  کردستان، هرمزگان، سیرجان، شادگان، نیریز، دزفول، مازندران، بندرعباس و اردستان و سیرجان در دست اجراست.

 

واحد تولید کننده  2.5 میلیون تن گندله در گل گهر سیرجان آماده افتتاح است و آهن اسفنجی 1.6 میلیون تنی در گل‌گهر به صورت آزمایشی طی سال گذشته راه‌اندازی شد که این پروژه درسال جاری افتتاح می‌شود.

با تصویب فرماندهی اقتصاد مقاومتی و همکاری بانک‌ها 21 هزار و 500 واحد تولیدی طی سال جاری 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

جزئیاتی از جدول شماره 17 بودجه 96 که پس از بحث و جدلهای بسیار تصویب شد

 طبق لایحه بودجه سال ٩٦، قرار است سازمان تبلیغات اسلامی با ٨ ردیف در این جدول مجموعا ٤٥ میلیارد تومان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نیز در سه ردیف بودجه‌ای بیش از ٤ میلیارد تومان در قالب «کمک» از دولت بودجه دریافت کنند.

همچنین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای کمک به تجهیز و تکمیل مصلاهای کشور بیش از ٢٧ میلیارد تومان، موسسه انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نزدیک به ٢ میلیارد تومان، جشنواره عمار ٢ میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان، بسیج دانش‌آموزی یک میلیارد و ٦٠٠ میلیون تومان و دانشگاه امام صادق ١٠ میلیارد و ٦٠٠ میلیون تومان بودجه دریافت کنند.

در این جدول نام موسسات غیردولتی نظیر هیات رزمندگان اسلام که مداحانی همچون منصور ارضی و داود کریمی از چهره‌های اصلی آن هستند با بودجه یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون تومان، موسسه کتاب‌شناسی شیعه با مدیریت حجت‌الاسلام رضا مختاری از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با بودجه ٣٤٦میلیونی، بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی با مدیریت سید حمید روحانی با بودجه ٣٤٦ میلیونی، دانشگاه عدالت با ریاست آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی با بودجه ٤ میلیارد و ٢٥٧ میلیون تومان  هم دیده می‌شود.

لازم به ذکر است کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم در تاریخ بیست و نهم آذرماه امسال در حین بررسی لایحه بودجه ٩٦ به اتفاق رای به حذف این جدول داده بود . کمیسیون برنامه و بودجه با این تابوشکنی منابع جدول ١٧ را به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده بود

در لایحه بودجه امسال موسسه سعدی با مدیریت غلامعلی حداد عادل، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی و موسسه آموزشی و پژ‍وهشی امام خمینی با مدیریت آیت‌الله مصباح‌یزدی از جدول ١٧ حذف شدند و در ردیف‌های ثابت بودجه سالانه اضافه شدند.

 

 

صحبتهای دکتر سیف و دکتر عبده راجع وضعیت صنعت بانکداری

رئیس کل بانک مرکزی ایران:  نظام بانکی کشور "زیان‌ده" است

بانکداری  یک فعالیت اقتصادی است که باید توجیه اقتصادی داشته باشد، اما نظام بانکی کنونی کشور زیان ده شده و به همین دلیل نمی‌توان نرخ سود را از مقداری کمتر کرد.

اگر بخواهیم بحران کنونی بانک‌ها را در دو کلمه خلاصه کنیم، عدم تعادل بین دارایی و بدهی و عدم تعادل بین درآمد و هزینه در بانک‌ها است.

 

 

صادرات فولاد شرکت‌های ایرانی به تفکیک در ۱۰ ماهه ۹۵ به شرح زیر است:

 

۱- فولاد خوزستان، ۱ میلیون و ۵۷۸ هزار و ۶۴۸ تن

۲- فولاد مبارکه، ۱ میلیون و ۴۴۰ هزار و ۹۵۰ تن

۳- فولاد هرمزگان، ۸۱۲ هزار و ۱۱۵ تن

۴- ذوب آهن اصفهان، ۴۶۵ هزار و ۵۴۴ تن

۵- فولاد خراسان، ۵۴ هزار و ۶۶۹ تن

۶- فولاد آلیاژی ایران، ۳۴ هزار و ۹۹۳ تن

۷- فولاد اکسین، ۱۶ هزار و ۹۰۵ تن

 

 

 

محمد چیت ساز

پایگاه خبری تحلیلی فولاد(ایفنا)

لطفا جهت برقراری تماس ، اظهار نظر و انعکاس  دیدگاه خود(در صورت تمایل)، با ما تماس حاصل فرمایید :

ایمیل: info@ifnaa.ir      فکس: 88822939

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۶
تعداد کلیک: ۱۳۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.