English
جمعه، ۲۳ آذر ۱۳۹۷, ۰۷:۴۰
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

10 راه برای حفظ پول خود در بحران مالی بعدی

پایگاه خبری فولاد ایران - نشانه ها می گویند اتفاق بزرگی در راه است. مردم نفس ها را حبس کرده و منتظر وقوع آن هستند. به گزارش فولاد ایران، با نگاه مختصری به آمار ماهانه کسب و کار می توان به شدت افت خرید و فروش ها پی برد، ممکن است دلیل این عدم اطمینان حاکم در بازار مربوط به برگزیت باشد که حتی در بهترین حالت نیز شوک اقتصادی به دنبال خواهد داشت، شاید افزایش سطح بدهی ها، نگرانی از بروز تورم و یا احتمال بالا رفتن نرخ بهره. به هر حال باید آماده بود.

ویکاس شاه استاد افتخاری کار و کارآفرینی دانشگاه منچستر اینگونه هشدار می دهد: "اقتصاد ما بیش از پیش در معرض خطر است و این خطرات شامل افزایش نرخ بهره، افت قیمت مسکن، افزایش سریع نرخ تورم، افت بازارهای جهانی و صدالبته سیاست های غیرمنتظره و تغییر نظام مالیاتی است."

تحلیلگران مالی و استادان امر پیشنهاداتی در مورد چگونگی محیا شدن برای انفجار بعدی ارائه داده اند:

1-پس انداز

یکی از بهترین کارهاییکه هر خانوار برای محافظت از پول خود می تواند انجام دهد پس انداز است. خانواده با داشتن پس انداز مالی در زمان اورژانسی مجبور به تکیه صرف به اعتبار بانکی خود نخواهد بود. داشتن یک ذخیره نقدی برای مخارج غیرمنتظره حامی هر خانوار است، پس قلک های خود را پر کنید.

2-بودجه بندی

یک روش کلیدی برای آمادگی مواجهه با بی اطمینانی مالی آینده داشتن نظارت دقیق بر هزینه های هفتگی و ماهیانه است. به این ترتیب شما می توانید آمار دخل و خرج خود را داشته باشید و تشخیص موارد صرفه جویی برای شما آسان تر خواهد بود. بودجه بندی مناسب همچنین می تواند در انجام پس انداز ماهانه به شما کمک کند. برای این کار می توانید از برنامه ها و ابزارهای ارائه شده در وب سایتها نیز بهره بگیرید.   

3-کاهش هزینه های ماهانه

صورت حسابهای خانوار می تواند سهم بزرگی در سبد سالیانه هزینه های خانوار داشته باشند. اقدامات این روزها برای بهبود نرخ انرژی، بانک، تلفن، اینترنت و سایر هزینه ها می تواند بودجه بندی شما برای ماههای آتی را آسانتر کند. زمان بگذارید و یک بررسی کامل از وامها، پس اندازها، دارایی ها و وضعیت مالی خود انجام دهید. هوشمندانه برای خود و خانواده خرید کنید. ممکن است نتیجه اینها مبلغ چندانی نباشد اما مطمئن باشید روی هم مبلغ قابل توجهی خواهد شد.

4-داشتن حساب جاری درست

اگر احتمال مقروض شدن شما در یک دوره مالی دشوار بالاست پس داشتن یک حساب جاری درست می تواند تفاوت بزرگی در این روند ایجاد کند. اگر مجبور به گرفتن وام هستید با داشتن یک حساب بانکی درست می توانید مبلغ قابل توجهی از پول خود را حفظ کنید. تکیه بر چک های بی محل جهت بازپرداخت وامها می تواند دردسرساز باشد بخصوص اینکه با گذر زمان مقدار این بدهی بیشتر می شود و جریمه تاخیر در بازپرداخت اقساط می تواند در بلند مدت تبدیل به مبلغ هنگفتی بشود.

5-کار کردن با پس انداز و سرمایه گذاری خود

شوک های بازار و خطرات تورم می تواند به ارزش دارایی خانواده شما لطمه بزند. ریچارد فاستر افسر ارشد سرمایه گذاری می گوید اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از آسیب سرمایه گذاری و پس انداز در شرایط بازار ضروری است. او می گوید مطمئن باشید تورم به قدرت خرید پس انداز بلند مدت شما لطمه نمی زند. سعی کنید پس انداز شما در بازارها سخت تر کار کند به این ترتیب قادر خواهید بود پول خود را از تورم نجات داده و آن را برای آینده خانواده افزایش بدهید.

6-کسب درآمد بیشتر

اگر شرایط سخت تر شود بد نیست فرصت های بیشتری جهت کسب درآمد داشته باشیم و حالا زمان مناسبی برای در نظر گرفتن راههایی برای آوردن پول بیشتر به خانه است. به طور مثال، اگر شما یک اتاق مبله دارید که می توانید آن را برای اجاره دادن در نظر بگیرید دست بکار شوید.

7-برنامه ریزی افزایش نرخ بهره

بانک مرکزی انگلیس افزایش نرخ بهره کارتهای اعتباری را منحل کرده و این امر می تواند در برنامه ریزی مالی هر خانوار تاثیرگذار باشد. حتی در صورت افزایش نرخ بهره بازهم گرفتن وام به صرفه است اما می بایست فشار مالی بلند مدت آن را در نظر گرفت و در صورت امکان از گرفتن وام خودداری کرد. 

8-برنامه ریزی یک بازپرداخت مقرون به صرفه

اگر بدهکار هستید بهتر است به فکر راهی برای محافظت از خود در هرنوع شرایط بی ثباتی در آینده باشید. دانکن دونالد مدیر اجرایی آکادمی بازرگانی لندن از بدهکاران می خواهد تا فعالانه وارد عمل شوند. او می گوید بدهکاران می بایست توجه جدی به بازپرداخت بدهی های خود داشته باشد چراکه افزایش نرخ بهره طی چند سال آینده دور از انتظار نیست. وی به بدهکاران توصیه می کند هرچه سریعتر وامهای خود را پس بدهند تا درگیر بالا رفتن نرخ بهره نشوند.

9-پرداخت پیش از موعد اقساط وام مسکن

ممکن است بازپرداخت پیش از موعد اقساط وام مسکن برای شما کار ساده ای نباشد اما این کار می تواند مزایای بسیاری در اختیارتان قرار بدهد به ویژه اگر سقوط مالی آینده موجب افت قیمت مسکن بشود. اکثر خانه اولی ها سهم چندانی از ملک خود ندارند یعنی اگر قیمتها حتی 10 درصد کاهش پیدا کند آنها می بایست بیشتر از ارزش ملک خود بازپرداخت نمایند. این امر جابه جایی املاک را بسیار دشوار کرده ضمن اینکه مانع فروش مجدد ملک نیز می شود. یعنی شما مجبور به اقامت در ملک خود و پرداخت مبلغی بیش از ارزش واقعی آن هستید و نمیتوانید به سراغ ملک ارزان تر بروید.

هرچند این روند چندان مطلوب نیست اما شما می توانید با بازپرداخت پیش از موعد در موقعیت بهتری قرار بگیرید چراکه به این ترتیب میزان بدهی شما کمتر شده و سهم بیشتری از ملک را به خود اختصاص خواهید داد، هرچند مقدار این بازپرداخت توسط صاحب ملک که بانک است تعیین می شود.

10-مطالعه

ممکن است مطبوعات مالی برای بسیاری از افراد خسته کننده باشد اما واقعا مهم است که شما از آنچه در دنیای واقعی اتفاق می افتد باخبر باشید چون این رویدادها پول شما را تحت تاثیر روزانه خود قرار می دهند. ممکن است دولت قانونی را تغییر دهد، یک شرکت بزرگ دچار دردسر شود. مسائل زیادی وجود دارد که می تواند روی شما و پولتان تاثیرگذار باشد و شما می بایست از آنها مطلع باشید. پس مطبوعات مالی چندان خسته کننده نیست، فقط امیدواریم با اخبار بسیار هیجانی یا وحشتناک مواجه نشویم.

منبع: independent

ترجمه: ف. اسکندرخو

موضوعات مرتبط: فولاد - قراضه - سنگ آهن - قیمت آهن آلات - تحلیل اخبار - اخبار اقتصادی

۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۴
تعداد کلیک: ۱,۷۱۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.