English
دوشنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۷, ۱۹:۴۸
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

صعود داوجونز و هشدار به سرمایه گذاران

پایگاه خبری فولاد ایران - سرمایه گذاران جهانی می بایست توجه زیادی به دستاوردهای چشم گیر در وال استریت داشته باشند. به گزارش فولاد ایران،  ارائه آمار بهتر از سطح پیش بینی شده مشاغل، متوسط شاخص داو جونز را در روز پنج شنبه برای اولین بار فراتر از 25 هزار واحد برد و این بازار در این روز سریع ترین افزایش آمار معاملاتی خود را تجربه کرد. شاخص 30 سهام در سی ام نوامبر فراتر از 24 هزار واحد رفت که در 23 روز معاملاتی پیش از آن بی سابقه بود. ناظران این روند را وحشتناک توصیف کرده اند و به سرمایه گذاران توصیه می کنند فعلا عجله در سرمایه گذاری روی سهام نداشته باشند. آنها می گویند طی سه تجربه صعود وحشتناک ارزش سهام  شاهد سقوط حیرت انگیز آن نیز بوده اند و به همین دلیل ممکن است این اتفاق مجددا تکرار شود. گفته می شود رشد جهانی کلی تولید ناخالص ملی می تواند دلیل دیگر این افزایش باشد اما تجربه رشدهای پیشین طی بحران های مالی دلیل احتیاط بیشتر سرمایه گذاران است.

داو جونز با 152 واحد افزایش در روز پنج شنبه به شاخص 25.075 رسید درحالیکه بازارهای اس پی 500 و بزرگترین بازار معاملاتی سخت افزار نزدک نیز درارای نقاط قوت بودند. اخیر اعلام شد 250 هزار نیروی کار طی ماه دسامبر وارد بخش خصوصی امریکا شده اند درحالیکه پیش بینی این جذب نیرو 190 هزار نفر بوده است. در سال 2017، قیمتها به دنبال رشد اقتصادی جهانی تقویت شد و خوش بینی سرمایه گذاری و افزایش سود شرکتها به دلیل کاهش سطح مالیات بالا رفت. پایین بودن نرخ بهره نیز دلیل دیگر جذب سرمایه گذاری در بازارهای بورس بود.   

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا نیز در تلاشهای خود در اعتای اعتبار به افزایش بالای 25 هزار واحدی داو جونز به خبرنگاران گفت: "من حدس می زنم رقم جدید ما 30 هزار واحد باشد، کسانی بودند که ادعا می کردند طی دوران ریاست جمهوری من ما به رقم 25 هزار واحد نخوهیم رسید اما می بینید که در یازدهمین ماه ریاست جمهوری این رقم را پشت سر گذاشته ایم." ترامپ برخلاف موارد پیشین، مسئله افزایش ارزش سهام بورس را توئیت کرده و از زمان روی کار آمدن خود بیش از 50 بار به سخنرانی در مورد آن پرداخته است." وی در روز پنج شنبه اینگونه توئیت کرد که: "تبریک! سهام داو فراتر از 25 هزار واحد رفت، به همین روال ادامه خواهیم داد."

منبع: CNBC

ترجمه: ف. اسکندرخو

موضوعات مرتبط: فولاد - قراضه - سنگ آهن - قیمت آهن آلات - تحلیل اخبار - اخبار اقتصادی

۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵
تعداد کلیک: ۲۱۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.