English
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, ۱۵:۰۵
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

تیم اقتصادی دولت زبان عذرخواهی بلد نیست؟!

پایگاه خبری فولاد ایران - یک عضو فراکسیون امید می‌گوید در کنار عذرخواهی دولت از مردم به خاطر نابسامانی اقتصادی، باید تیم اقتصادی دولت نیز تغییر کند.

به گزارش شمانیوز، عبدالرضا هاشم‌زایی در گفت‌و گو با روزنامه آرمان و در پاسخ این سوال که این روزها، روز‌های سختی برای کشور و ملت محسوب شده و «مشکلات اقتصادی فشار زیادی را بر توده ملت وارده می‌آورد، درخواست نمایندگان از دولت برای تغییر و ترمیم فوری کابینه تا چه اندازه می‌تواند مشکلات را برطرف سازد؟»، گفت: بار‌ها خبر استعفا و یا عذرخواهی برخی از مسئولان کشور‌های توسعه یافته در پی حوادث مختلف را دیده و شنیده‌ایم.

 

به طور نمونه پس از مشکلاتی که برای یک بخش کوچک در کشور ژاپن پیش آمد، مسئولان رسما از مردم عذرخواهی کردند و یا پس از یک سانحه دریایی در کره‌جنوبی بلافاصله وزیر مربوطه به عنوان عذرخواهی استعفا داد. اما در کشور ما چنین فرهنگی متاسفانه وجود ندارد و به ندرت پیش می‌آید که یک مسئول در هر رده‌ای پاسخگوی مشکلات پیش آمده در حیطه خود باشد و ضمن عذرخواهی از مردم از کاری که در انجام آن ناتوان بوده کناره‌گیری کند. برخی از مسئولان گویا نمی‌خواهند قبول کنند که مردم در چه وضعیتی قرار دارند. قدرت خرید مردم این روز‌ها به شدت کاهش پیدا کرده است. در واردات و صادرات با مشکل مواجه هستیم.

 

رانت‌خواری و ویژه‌خواری بیداد می‌کند. مسئول این وضعیت چه کسی است غیر از تیم اقتصادی دولت؟ البته نمی‌گوییم که این تیم اقتصادی هیچ کاری نکرده است. قبول داریم که در کنترل نسبی تورم توفیقاتی داشته، ولی شرایط اقتصادی فعلی را چگونه می‌خواهند پاسخگو باشند؟ به نظر من مسئولان اقتصادی باید به افکار عمومی احترام گذاشته و استعفا دهند و حتی عقیده بر این است که قبل از بازگشت رئیس جمهور از اروپا این کار را انجام دهند که این به نفع خودشان و به نفع کشور است.

وی در پاسخ این سوال که آیا با کنار رفتن این تیم اقتصادی می‌توان امیدوار بود که تیم اقتصادی جایگزین بتواند مشکلات را حل کند؟ می‌گوید: دور از ذهن نیست که تیم اقتصادی جایگزین هم براساس معیار‌هایی همچون دوستی، سفارش و یا روابط خاص انتخاب شوند، اما حداقل از نظر افکار عمومی و جو روانی جامعه می‌تواند تاثیر مثبت داشته باشد. البته
۲ سال قبل در نطق افتتاحیه مجلس یکی از تذکراتی که به دولت داده بودم همین تغییر تیم اقتصادی بود، اما اهمیتی داده نشد در حالی که رسیدگی به وضع اقتصادی کشور از مهم‌ترین وظایف دولت است. به نظر من تغییر در تیم اقتصادی دولت هم به نفع دولت است و هم به نفع ملت.

وی یادآور شد: بنابراین بار دیگر تاکید می‌کنم تغییرات در فروکش کردن التهابات جامعه و آرامش وضعیت اقتصادی کشور تاثیرگذار خواهد بود و باید به آن روی آوریم.

شمانیوز

 

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۰۱
تعداد کلیک: ۱۲۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.