English
یکشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸, ۲۲:۵۴
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

آیا ترامپ مقصر تفرقه های ایجاد شده بین امریکاییهاست؟

پایگاه خبری فولاد ایران - امروزه اختلافات زیادی نسبت به گذشته نه چندان دور در بین امریکاییها به چشم می خورد. اختلاف های نژادی، مذهبی و سیاسی. هرچند رسانه ها دونالد ترامپ را مقصر بروز این اختلافات می دانند اما حقیقت در واقع چیز دیگری است. به گزارش فولاد ایران،  این اختلافات از زمان دولت اوباما شروع به ظهور کرد و انتخاب ترامپ فقط نشانه ای از بروز آن بود. 

به عنوان مثال در مورد روابط نژادی، تا مارچ 2008 تنها 45 درصد امریکاییها نگران تبعیض نژادی بودند اما در مارچ 2015 این رقم به 55 درصد رسید و در مارچ 2016 به 62 درصد . این ارقام مربوط به قبل از انتخاب ترامپ می شود ضمن اینکه در حال حاضر این رقم 64 درصد عنوان شده است. از دید مذهب نیز آمار مشابه است. طبق نظرسنجی واشنگتن پست مذهب در بین امریکاییها در طول زمان کمرنگ تر شده، 50 درصد امریکاییها در سال 2003 خود را پروتستان معرفی کردند و تا سال 2017 این رقم تنها 36 درصد بود ضمن اینکه درصد مسیحیان نیز از 83 درصد سال 2003 به 72 درصد در سال 2017 رسید اما تعداد بزرگسالان مذهبی از 12 درصد سال 2003 به 21 درصد در حال حاضر رسیده است.

و اما از منظر سیاسی، به لطف رییس جمهور ترامپ حزب مخفی مخالف دولت در امریکا وجود ندارد. دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در ایالت متحده وجود دارند که اکثر آنها نقاط مشترک چندانی نیز با هم ندارند. هدف ما تبرئه آقای ترامپ از بوجود آوردن این دودستگی نیست و شکی در آن نیست که اهداف و عقاید ایشان آن را به وجود آورده است اما نگرانی اصلی تداوم این دو دستگی حتی پس از دوران ترامپ است. راه حل این دودستگی رهایی از شر ترامپ نیست بلکه برقراری مجدد روابط اجتماعی و اخلاقی و ایجاد ارزش های مشترک بین افراد است و این ارزش های مشترک است که با وجود ترامپ و یا نبود او می تواند راه موفقیت و پیروزی باشد.

منبع: Newsweek

ترجمه: ف. اسکندرخو

موضوعات مرتبط: فولاد - قراضه - سنگ آهن - قیمت آهن آلات - تحلیل اخبار - اخبار اقتصادی

۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۰۸
تعداد کلیک: ۷۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.