English
جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸, ۰۲:۵۷
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

پوچ بودن SPV و کمپین "فشار حداکثری آمریکا"

پایگاه خبری فولاد ایران - اگر می‌خواهید پوچ بودن SPV و معنی کمپین "فشار حداکثری آمریکا" را بدانید، این مقالهء بهت‌آور واشنگتن پست را بخوانید:

 

همهء شرکت‌های اروپایی مرتبط با ایران، هر روز با چالشی روبرو می‌شوند که مستقیماً موجودیت آن‌ها را هدف می‌گیرد.

 

⚠️ تامین‌کنندگانی که با شرکت‌های اروپایی مرتبط با ایران کار می‌کنند، بدون کوچکترین هشداری، دیگر به آن‌ها جنس نمی‌دهند؛ خطوط تلفن و اینترنت آن‌ها قطع شده و حتی شرکت‌های تعمیر و نگهداری آسانسور نیز قراردادشان را با آن‌ها لغو کرده‌اند!

 

💢 آمریکا در همهء کشورهای اروپا کمپین فشار حداکثری علیه ایران راه‌انداخته اما تمرکزش را بر آلمان به‌عنوان مرکز قدرت صنعتی اروپا قرار داده است.

 

⭕️ انجمن‌های صنعتی، مقامات رسمی دولت، تحلیل‌گران و نمایندگان شرکت‌هایی که هدف آمریکا قرار گرفته‌اند، می‌گویند راهکار مالی اروپا در مقابل وحشت شرکت‌های اروپایی از فشار دیپلمات‌های آمریکایی تقریباً هیچ است.

 

💬 میشائیل توکوس -دبیرکل اتاق ایران و آلمان- می‌گوید:

 

❗️دوستان آمریکایی ما بیشتر از ایرانی‌ها می‌خواهند برای ما مشکل ایجاد کنند! این مشکلات، ناشی از فشار مستقیم مقامات رسمی آمریکا بر شرکت‌های آلمانی است و ادبیاتی که آن‌ها در مقابل شرکت‌های ما برای کار کردن با ایران به‌کار می‌برند!

 

🚨فقط می‌توان گفت رعب‌آور است! شرکت‌های آلمانی مرتبط با ایران در ترس زندگی می‌کنند! حداقل ۲۰ شرکت را می‌شناسم که حضوراً با مقامات آمریکایی دیدار کرده‌اند و از ایشان خواسته شده تا فعالیت‌های خود در ایران را کاهش دهند!

 

💡برخی از آن برخوردها تهدیدآمیز و توام با هشدار به عواقب اقتصادی کار با ایران بوده و برخی نیز دوستانه و بر ترغیب به روابط تجاری آلمان-آمریکا استوار بوده است!

 

من فکر نمی‌کنم دخالت در تجارت یک شرکت المانی به یک دیپلمات آمریکایی ربطی داشته باشد آن‌هم در خاک کشور میزبان!

 

🤐 اما مقامات آلمانی در برخورد با دیپلمات‌های آمریکایی و سفیر جدید آمریکا در برلین (که از ماه مِی مستقر شده) محدود شده‌اند، چون نمی‌خواهند بیش از این به اتحاد بین اروپا و آمریکا لطمه وارد شود. سفیر آمریکا به‌دلیل تهدید مستقیم شرکت‌های آلمانی مورد نقد و چالش قرار گرفته اما همچنان به رویهء خود اصرار می‌ورزد!

 

ابَر شرکت‌هایی همچون Siemens، شرکت خدمات مالی Allianz و دو خودروساز فولکس واگن و دایملر هشداری از آمریکایی‌ها دریافت کرده‌اند که در صورت کار با ایران، از سیستم مالی آمریکا بیرون انداخته می‌شوند.

 

👊 اما شرکت‌هایی هستند که به‌دلیل عدم ارتباط مالی با آمریکا، در ایران مانده‌اند اما رویکرد آمریکا با این شرکت‌ها بسیار تهاجمی است.

 

📡 شرکت Deutsche Telekom کلیه خدمات تلفنی خود را به بانک ملی ایران شعبهء هامبورگ قطع کرد؛ اگرچه وکیل این بانک توانست سریعاً حکم قضائی گرفته و خدمات را برای این بانک وصل نماید، اما شرکت‌های بسیاری که مشتریان ایرانی داشتند، برای یک‌هفته یا بیشتر، تلفن و اینترنت نداشتند!

صرافخانه

 

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶
تعداد کلیک: ۱۲۳

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.