English
یکشنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸, ۲۱:۳۰
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

چهار راهبرد اساسی مدیران امروز؛

(حاکی از نظرسنجی ۱۲۰۰ مدیرعامل موفق)

پایگاه خبری فولاد ایران - کمپانی «PricewaterhouseCoopers» یا به اختصار PwC، بیش از دو دهه است که بخشی از منابع خود را وقف بررسی عملکرد و نظر سنجی از صدها مدیر موفق در سرتاسر دنیا کرده است تا بتواند از این طریق، راهکارهای مدیریتی و رازهای پیشرفت و موفقیت را در کسب و کارهای گوناگون کشف نماید.

 

باب مورتیز، مدیرعامل این کمپانی در خصوص ۴ راهکار اساسی برای موفقیت هر مدیر در فضای کسب و کار امروز که حاصل نظرسنجی از حدود ۱۲۰۰ مدیرعامل مختلف از کمپانی های بزرگ در حوزه های مختلف بوده، سخن گفته است.

 

اول: توجه بیشتر به شاخص های توسعه به جای اهداف مالی

 

از دیدگاه مورتیز آن چه بهتر از عملکرد مالی وضعیت کمپانی ها را نشان می دهد، شاخص های مربوط به "توسعه کسب کار" آنهاست.

 

او می گوید: «به عنوان یک مدیر تجاری ما می توانیم شاخص هایی چون «تولید ناخالص ملی» و «ارزش کلی سرمایه گذاری های سالانه» را به عنوان شاخصی از کیفیتی زندگی در یک کشور مورد توجه قرار دهیم.»

 

بعلاوه، اخیراً مدیرعاملان موفق تمایل زیادی پیدا کرده اند تا به کمک هیئت مدیره راهکارهایی بلندمدت را برای ارتقای رابطه مقامات کمپانی با «ذی نفعان» (stakeholders) به جای سرمایه گذاران تنظیم نمایند.

 

به عنوان مثال کمپانی بزرگ «Unilever» تمرکز خود را روی پایدار سازی شریان های تأمین مواد اولیه کشاورزی خود تا سال ۲۰۲۰ قرار داده است.

 

دوم: به کارگیری تکنولوژی های نو با رویکرد اجتماعی محور

 

در چند سال اخیر یکی از داغ ترین مباحث در حوزه رابطه صنعت و فناوری ظهور تکنولوژی هایی همچون هوش مصنوعی و اثر آن در جنبه های مختلف زندگی بشر بوده است.

باب مورتیز پیشنهاد می کند که کمپانی ها با توجه به اثری که این تکنولوژی ها روی وضعیت شغلی کارمندان خود بر جای می گذارند، به سراغ بهره گیری از آنها بروند.

 

این دقیقاً همان روندی است که ساتیا نادلا و همکاران در مایکروسافت در پیش گرفته اند.

 

سوم: سرمایه گذاری کافی در آموزش نیروها

 

مدیرعامل PwC می گوید که بررسی های کمپانی او نشان داده که طیف وسیعی از مدیران عامل شرکت های بزرگ در چند سال اخیر متوجه اهمیت سرمایه گذاری در زمینه آموزش کارمندان و ارتقای توان علمی و مهارتی آنها شده اند.

 

چهارم: تعهد به اهدافی که در نهایت منفعت همه ذی نفعان را تامین نمایند

 

مورتیز در خصوص مهمترین راهکار مدیریتی در دنیای امروز می گوید: «اگر در هر زمینه ای دچار نقص شوید، کالایی بسیار استراتژیک را از دست می دهید و آن چیزی نیست جز "اعتماد".

 

او در ادامه تأکید می کند: «شاید در حال حاضر مهمترین راهکار برای کسب سود مالی در عین حفظ وجهه اجتماعی یک شرکت، تلاش برای ایجاد ساختارها و الگوهایی است که در نهایت منجر به منفعت تمامی ذی نفعان باشد.»

 

هنر مدیریت

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۸
تعداد کلیک: ۵۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.