English
یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۲۱:۱۲
به پایگاه خبری تحلیلی فولاد خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 

اخبار

عربستان مالیات بانک ها را تا ۲۰ درصد بالا می برد

پایگاه خبری فولاد ایران - عربستان سعودی در نظر دارد برنامه ای را اجرا کند که طی آن مالیاتی که توسط بانک های داخلی این کشور به دولت پرداخت می شود تا ۲۰ درصد، یا ۲ برابر نرخ فعلی، افزایش پیدا کند.

 

عربستان سعودی در نظر دارد برنامه ای را اجرا کند که طی آن مالیات اسلامی ای که توسط بانک های داخلی این کشور به دولت پرداخت می شود تا ۲۰ درصد، یا ۲ برابر نرخ فعلی، افزایش پیدا کند.

 

این درحالی صورت می گیرد که بزرگترین صادرکننده نفت جهان می کوشد منابع درآمدی جایگزینی برای خود پیدا کند.

 

مقامات مالیاتی عربستان در حال مذاکره با رهبران این کشور برای افزایش مالیات دینی، یا زکات هستند. آنها احتمالاً می خواهند این نرخ را با نرخ مالیات ۲۰ درصدی که بانک های خارجی فعال در این کشور به دولت پرداخت می کنند، منطبق کنند.

 

منابع آگاه که به علت محرمانه بودن این مذاکرات نخواستند نامی از آنها برده شود، می گویند مذاکرات در این زمینه همچنان ادامه دارند و ممکن است نرخ نهایی از این میزان کمتر باشد.

 

از سال گذشته، بانک های داخلی عربستان قبول کردند، به عنوان بخشی از توافق خود با دولت، پس از کم کردن سود اوراق دولتی، ۱۰ درصد از سود باقی مانده خود را به صورت زکات به حکومت پرداخت کنند.

 

با انتشار این اخبار شاخص سهام بانک تداول با بیشترین سقوط خود در بیش از ۲ ماه اخیر روبرو شد. سهام الرجحی، بزرگترین بانک اسلامی، به کمترین میزان خود در ۱ ماه اخیر سقوط کرد، درحالی که سهام بانک ملی تجارت عربستان ۱.۷ درصد از ارزش خود را از دست داد. شاخص سهام عربستان، تداول، هم ۰.۶ درصد افت کرد

بلومبرگ فارسی✔️

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳
تعداد کلیک: ۴۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری تحلیلی فولاد (ایفنا) به شماره ثبت 29568/91 از وزارت ارشاد اسلامی می باشد.
برداشت مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.