به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

اموال مازاد بانک‌ها ۱۰۰ هزارمیلیارد

تعیین برنامه زمانبندی واگذاری

پایگاه خبری فولاد ایران -

🔸وزیر اقتصاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما:

🔹برخی رشد اقتصادی را نگران کننده عنوان می کردند اما با توجه به آمارهایی که از آغاز امسال در دست است وضعیت اقتصادی کشور دیگر نگران کننده نیست.

🔹در ضمن آمار بیکاری هم طبق مستندات مرکز آمار در ۹ ماهه نخست امسال کاهش داشته است.

🔹همچنین تراز تجاری کشور در ۱۰ ماهه نخست امسال مثبت بوده و دلیل آن فقط کاهش واردات نبوده بلکه صادرات ما با همه مشکلات، رشد مثبتی داشته البته این وضعیت ایده آل نیست.

🔹باید با هدایت نقدینگی، تورم را مدیریت کنیم و در مورد تراز­تجاری هم اگر صادرات غیر نفتی ما بیشتر شود می توان امیدوار­ بود که شرایط بهتری را پیش روی اقتصاد کشور شاهد باشیم.

🔹بانک ها برخی اموالشان را به ناچار تملیک کرده اند، اما دلیلی ندارد که به ناچار آنها را نگه دارند زیرا اصل بر بهبود شرایط و واگذاری اموال است به این دلیل در فاز­ اول اقداممان برای واگذاری اموال بانک ها با روسای بانک های دولتی کشور جلسه ای گذاشته ­و از آنها زمان گرفتیم.

🔹اموال تملیکی­ بانک ها از ۷۰ هزار میلیارد الی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود، البته این ارقام مربوط به آبان ماه امسال می شود که با بروزرسانی آن حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان محتمل تر است.

🔹البته برای فروش و واگذاری این اموال از پتانسیل بورس و بورس کالا، به صورت فروش بلوکی اقدام می کنیم. امیدواریم که از طریق این عرضه، ۸۰­ الی ۱۰۰ درصد اموال بانک ها واگذار شود.

🔹مالیات ابزار سرکوب فعالیت­ اقتصادی نیست. فرار مالیاتی انکار ناپذیر است. رقم این اتفاق در کشور حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد شد.

اول بانک

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۴۰
کد خبر : ۴۸,۷۹۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید