به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

کاهش تولید میدان نفتی الغوار عربستان

پایگاه خبری فولاد ایران - هنگامی که شرکت نفتی آرامکوی عربستان روز دوشنبه آمار و ارقام سوددهی خود را منتشر کرد، از یک واقعیت مخفی درباره میدان نفتی الغوار، بزرگترین میدان نفتی عربستان پرده برداشت.

 

اوراق منتشر شده شرکت نشان می‌دهد میدان نفتی الغوار در نهایت می‌تواند روزانه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت تولید کند که این رقم از بیش از ۵ میلیون بشکه نفتی که بازار پیش از این تصور می‌کرد به مراتب پایین‌تر است.

 

ویرندرا چوهان رئیس شرکت مشاوره «انرجی اسپکتس» در سنگاپور در این باره گفت: خبر کاهش چشمگیر ظرفیت تولید از میدان نفتی الغوار خبر مهمی است.

 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا که داده‌های آماری را تهیه می‌کند و اغلب اطلاعات آن به عنوان شاخصی در بازار نفت مورد بهره‌برداری و استناد قرار می‌گیرد، پیشتر در سال ۲۰۱۷ ظرفیت تولید میدان نفتی الغوار در عربستان سعودی را بالغ بر ۵/۸ میلیون بشکه در روز برآورد کرده بود.

 

شرکت نفتی آرامکو نیز در بیانیه‌ای در سال ۲۰۰۴ اعلام کرده بود این میدان نفتی روزانه بیش از ۵ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند.

 

مقامات سعودی در عین حال به دلایل کاهش تولید میدان نفتی الغوار به میزان یک چهارم کمتر از ۱۵ سال پیش، اشاره‌ای نکردند و نگفتند آیا این کاهش ظرفیت در آینده ادامه خواهد یافت یا خیر.

 

میدان نفتی الغوار که حدود ۲۸۰ کیلومتر - یا حدود فاصله نیویورک تا بالتیمور - طول دارد برای عربستان از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا بیش از نیمی از کل نفت خام تولیدی این کشور از این میدان تولید می‌شود

بلومبرگ فارسی✔️

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۱۴۰
کد خبر : ۴۹,۷۲۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید