به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

موضع پوتین در مورد احتمال جنگ در منطقه: روسیه مامور آتشنشانی نیست

پایگاه خبری فولاد ایران - دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز چهارشنبه ضمن رد وجود اختلاف نظر در دولت خود، گفت که مطمئن است ایران به زودی خواستار گفتگو می‌شود.دونالد ترامپ در حالی این موضوع را در توئیت خود مطرح کرده است که طی هفته‌های اخیر تنش بین ایران و آمریکا بالا گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا نوشته است: رسانه جعلی واشنگتن‌پست و جعلی‌تر از آن نیویورک‌تایمز گزارش‌هایی درباره درگیری درونی (اعضای کابینه‌ام) بر سر سیاست‌های قاطعانه‌ام در قبال خاورمیانه نوشته‌اند. اصلاً هیچگونه درگیری درونی در کار نیست.رئیس جمهوری آمریکا در توییت خود تأکید کرده است: دیدگاه‌های مختلف مطرح می‌شوند و من تصمیم نهایی و قاطع را اتخاذ می‌کنم. این یک روند خیلی ساده است.

دونالد ترامپ اضافه کرده است: من مطمئن هستم که ایران به زودی خواهان مذاکره خواهد شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، هم در حاشیه دیدار با الکساندر فان در بلن، رئیس‌جمهوری اتریش گفت: «دلیلی برای خروج ایران از توافق هسته‌ای نمی‌بینم، زیرا در نهایت تهران را به دلیل از بین بردن توافق متهم خواهند کرد و نه واشنگتن را که باعث این فروپاشی شده است.»

پوتین تصریح کرد: «من بار‌ها در گفتگو با طرف‌های ایرانی گفته‌ام که به نظر من، بدون توجه به تمامی حوادث، برای ایران بهتر است که در این توافق باقی بماند. به این علت که اگر ایران اولین قدم را در پاسخ به خروج آمریکا از برجام بردارد، خود اعلام می‌کند که از توافق خارج شده است، روز بعد همگان فراموش خواهند کرد که آمریکا آغازگر این تخریب بوده است و ایران به خاطر همه چیز سرزنش خواهد شد.»

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین درباره سرنوشت برجام گفت: «آمریکایی‌ها از قرارداد خارج شده‌اند و به این ترتیب قرارداد نابود خواهد شد. کشور‌های اروپایی نمی‌توانند هیچ کاری برای نجات آن انجام دهند، نمی‌توانند واقعا با ایران کار کنند تا زیان‌های اقتصادی این کشور را جبران کنند.»

 

اما از سوی دیگر پوتین، از احتمال نابودی توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی ابراز تاسف کرده، اما گفته است روسیه "آتش‌نشانی نیست که همه چیز را نجات دهد. "رئیس جمهور روسیه یک روز پس از دیدار با مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران به همه تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند بوده است.

پوتین ایران را "شفافترین" کشور جهان خواند و گفت: فعالیت‌های هسته‌ای آن بیش از هر کشور دیگری تحت نظارت است. او گفت: "روسیه آتش‌نشانی نیست. ما نمی‌توانیم همه چیز‌هایی را که کاملا هم در اختیارمان نیست نجات دهیم. ما سهم خودمان را ایفا کرده‌ایم. "

پارسینه

 

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۳۲۵
کد خبر : ۵۰,۴۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید