به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

درخواست خسارت دو ایرلاین چینی از بوئینگ

پایگاه خبری فولاد ایران - به‌ نقل از تلویزیون دولتی چین روز چهارشنبه ۲۲ می گزارش کرد دو شرکت عمده این کشور به نام های 'ایرچاینا' و 'چاینا ساترن' به طور جداگانه از شرکت بوئینگ درخواست خسارت به دلیل تعلیق پروازهای خود کرده اند.

 

به دنبال سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ، چین در اسفند سال ۹۷ عملیات تجاری تمام هواپیماهای Boeing ۷۳۷ Max را متوقف کرد.

 

یک فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ شرکت هواپیمایی اتیوپی که اواسط اسفند از آدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند.

 

هواپیمای دیگری نیز از همین مدل، اکتبر ۲۰۱۸ در اندونزی سقوط کرد که در جریان آن حادثه، ۱۸۹ سرنشین هواپیماجان باختند.

در حادثه‌ای دیگر، یک فروند از همین هواپیما، ۱۴ دسامبر از دبی در امارات عازم نروژ بود که به علت نقص فنی یکی از موتورها، ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه شیراز شد.

 

علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی اتیوپی، نوزدایو (nosedive) یا تنزل ناگهانی سطح حرکت (شیرجه ناگهانی هواپیما رو به پایین) اعلام شده است که این موضوع نقص فنی این مدل بوئینگ را تایید کرد.

گزارش اولیه علت سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ خطوط هواپیمایی اتیوپی نشان می دهد که خلبانان 'بارها' سعی کرده است از فاجعه سقوط هواپیما جلوگیری کند اما تنزل ناگهانی سطح حرکت موجب شده که هواپیما در نهایت سقوط کند.

 

در پی سقوط چندین هواپیما از این مدل، کشورهای متعددی استفاده از این نوع بوئینگ را در شرکت های هواپیمایی خود ممنوع و برخی کشورها نیز عبور این مدل بوئینگ را از آسمان خود ممنوع اعلام کرده بودند.

 

شرکت گروه هواپیمایی چین همان زمان اعلام کرد سفارش خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ MAX را تا زمانی که از ایمنی آنها مطمئن نشود تعلیق کرده است.

بلومبرگ فارسی✔️

 

۵ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۷۳
کد خبر : ۵۰,۵۵۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید