به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

تابستان پر سروصدای ایران و چین

پایگاه خبری فولاد ایران –  تابستان معمولا فصل آرامش بازارهاست اما این روند طی امسال می تواند متفاوت باشد. درگیری های واشنگتن با پکن و تهران در صورت تشدید شدن می تواند پدید آورنده یک بازار بی ثبات برای تجار باشد. اخیرا عمده نگرانی تجار بابت اوضاع وخیم ژئوپولیتیکی و تاثیر آن در روند رشد اقتصاد جهانی بود اما این روزها اخبار منفی بسیاری در جریان است. بازارهای سرتاسر دنیا  حساسیت بالایی به اخبار منفی دارند و طی این هفته نیز علی رغم حمایت بانک های مرکزی، مصون از شوک های منفی در جریان نبوده اند.

به گزارش فولاد ایران، دونالد ترامپ و رییس جمهور چین در تدارک برای شرکت در اجلاس جی 20 در اوزاکا هستند. هرچند مذاکرات تجاری ایشان پیش از این نیز در جریان بود اما امیدی به بهبود روند مذاکرات و رسیدن به نتیجه مشترک در پایان دادن به تنش ها مشاهده نمی شود.

در عین حال، با توجه به تشدید مناظرات بین ایران و امریکا، نگرانی از بروز اختلال در وضعیت عرضه نفت موجب بالا رفتن قیمت ها شده است. قیمت نفت امریکا طی هفته گذشته تا 9 درصد بالا رفت، درحالیکه نفت برنت نیز شاهد 5 درصد افزایش قیمت بود. منازعات ایران و امریکا اوایل ماه جاری با مورد حمله قرار گرفتن دو تانکر نفتی در نزدیکی تنگه هرمز و ادعای امریکا مبنی بر مقصر بودن تهران در این امر بالا گرفت و بعد از آن پس از انهدام پهباد نظامی امریکایی توسط ایران این تنش ها تشدید شد. ظاهرا ترامپ در حال تکمیل نیروهای نظامی جهت حمله به ایران بوده اما به دلیل نگرانی از تلفات انسانی آن را لغو کرده است.

به هر حال، سرمایه گذاران می بایست هشیار باشند چراکه زمان زیادی از افت بازار نفت و نگرانی بابت محدودیت روند عرضه نگذشته است. از سوی دیگر، نشست اوپک در ابتدای ماه جولای برگزار خواهد شد و اعضا و متحدان آن می بایست در مورد تمدید محدودیت عرضه که مهلت آن تا آخر ماه جاری است، تصمیم گیری نمایند.

منبع: CNN    

ترجمه: ف. اسکندرخو

موضوعات مرتبط: فولاد - قراضه - سنگ آهن - قیمت آهن آلات - تحلیل اخبار - اخبار اقتصادی

۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۹۲
کد خبر : ۵۰,۹۵۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید