به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

ناگفته‌های یک تفاهم‌نامه برای خانه‌سازی

پایگاه خبری فولاد ایران-  روز گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین دو وزیر به امضا رسید که براساس آن، مقرر شده ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ظرف دو سال در کشور ساخته شود.

 

📌 وزیردفاع آمادگی وزارتخانه‌اش برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی روی زمین‌های تحت مالکیت وزارت دفاع و همچنین اراضی در اختیار مجموعه نیروهای مسلح را اعلام کرده است. برای ساخت این ۱۰۰ هزار واحد روی «عرصه پادگان‌ها» حساب ویژه‌ای باز شده است.

 

📌 ... البته اکنون هر نوع برنامه‌ریزی قبلی و توافق بر سر «شکل تغییر کاربری اراضی پادگان ها» قبل از تدوین طرح ویژه برای این اراضی و حتی قبل از بررسی جزئیات طرح در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی، از ضمانت اجرایی کافی برخوردار نیست و وعده‌های مرتبط با آن نیز می‌تواند امکان تحقق ۱۰۰ درصدی نداشته باشد.

 

📌 اعلام شده این ۱۰۰ هزار واحد ظرف دو سال آن هم با احتساب سال جاری و سال آینده، ساخته می‌شود. اگر زمین تدارک دیده شده برای این واحدها همان زمین‌هایی باشد که فعلا پادگان‌ها در آنها استقرار دارند در این صورت فرآیند «مکان‌یابی جدید برای انتقال پادگان مربوطه به خارج از شهر»، «شروع تخلیه و انتقال پادگان»، «آزادسازی زمین»، «آماده‌سازی زمین»، «تدوین طرح شهرسازی برای آن» و در نهایت «اخذ مجوزهای ساختمانی برای شروع به ساخت» به قدری زمان‌بر است که بدون احتساب مرحله اصلی ساخت و ساز که خود حداقل ۲۴ ماه به طول می‌انجامد، احتمال ساخت ۱۰۰ هزار واحد تا پایان سال ۹۹ را به شدت پایین می‌آورد.

 

کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد

۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۱۰۱
کد خبر : ۵۰,۹۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید