به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نعمت دشمن برای آمریکا!

پایگاه خبری فولاد ایران- کمی قبل از فروپاشی شوروی وقتی گورباچف متوجه شد یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی نظام شوروی رقابت پرهزینۀ تسلیحاتی با آمریکاست در جلسه‌ای عمومی اظهار داشت خبر بسیار بدی برای آمریکا دارم و آن خبر بد اعلام پایان دشمنی شوروی با آمریکا است

 این خبر اگرچه در ظاهر برای آمریکایی‌ها مسرت‌بخش و به معنای پیروزی آنها بود اما در باطن ایالات متحده را از وجود نعمت بزرگی به نام دشمن محروم میکرد.

 

📌 نعمت دشمن ، نعمتی که آمریکایی‌ها با گوشزد کردن خطرات احتمالی آن به دیگران می‌توانند قدرت اقتصادی و سیاسی خود را با فروش اسلحه افزایش دهند.

 

📌 فلسفه وجودی ارتش آمریکا که سالانه ٧٠٠ میلیارد دلار برای مردمش هزینه دارد و هیچوقت در طول تاریخ برای دفاع از مرزهای کشورشان هم مورد استفاده قرار نگرفته وجود همین دشمنان مخوف در ورای مرزهاست.

 

📌 امروز که دیگر از دشمنان قدیمی مثل کمونیست خبری نیست و داعش نفس‌های آخرش را میکشد و کره‌شمالی هم که شاید در حال رفع و رجوع مخاصمات است پس فقط می‌ماند ایران و اگر ایران هم با برجام از لیست دشمنان آمریکا خارج شود امورات این کشور که بزرگترین فروشندۀ اسلحه چگونه خواهد شد؟

 

مجمع فعالان اقتصادی

۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۵۰,۹۷۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید