به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

آمریتا سن : صادرات نفت ایران نزدیک به صفر است

پایگاه خبری فولاد ایران- آمریتا سن تحلیلگر انرژی اسپکت در پاسخ به این سوال که «آیا می‌توان انتظار داشت که روند کاهش صادرات نفت ایران تا رسیدن به صفر ادامه پیدا کند،» پاسخ داد: «به نظرم ایران هم اکنون هم به صفر نزدیک است.

 

ایران ممکن است بتواند تا ۹۰۰ هزار بشکه در روز بارگیری کند، اما تنها توانسته است دو محموله نفت را از طریق ترکیه به سوریه بفرستد و دو نفتکش دیگر ایران کماکان در نزدیکی چین سرگردان هستند و هنوز بار خود را تخلیه نکرده‌اند.

 

به گفته خانم سن، این به معنی صادرات حداکثر ۲۵۰ هزار بشکه نفت در روز است، و میزان صادرات در ماه ژوئن طبق اطلاعات موجود براساس ردیابی تانکرها، حتی کمتر از صدهزار بشکه در روز بوده است.

 

این تحلیلگر معتقد است که بهای نفت در بازار جهانی هنوز نشان‌دهنده این کاهش تولید از سوی ایران و ونزوئلا نیست و این بازار در انتظار ملاقات روسای جمهور آمریکا و چین و نتایج آن به سر می‌برد.

 

آمریتا سن ادامه داد که جایگزین کردن نفت ایران کار ساده‌ای برای کشورهای تولید کننده بزرگ نفت مانند عربستان صعودی و امارات نبوده است، و تا زمانی که قیمت نفت افزایش چشمگیری پیدا نکرده است او بعید می‌داند که در جلسه بعدی اوپک، کشورهای عضو تصمیم به افزایش تولید نفت بگیرند.

 

بر اساس تحلیل برخی کارشناسان کشتیرانی و نفت، میزان ذخیره نفت از سوی ایران از ماه ژانویه چنان افزایش چشمگیری پیدا کرده است که میانگین ذخیره کوتاه مدت نفت جهان را به بالاترین حد آن در دوسال اخیر رسانده است.

 

در روز دوشنبه ۲۴ ژوئن، پس از افزایش تحریم‌های ایالات متحده، صادرات نفت ایران به ۳۰۰ هزار بشکه در روز «یا کمتر» کاهش پیدا کرده است.

پیش از آغاز تحریم‌های جدید دولت ترامپ، صادرات نفت ایران روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه بود.

 

منبع: بلومبرگ فارسی

 

۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۲۱۰
کد خبر : ۵۰,۹۸۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید