به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

زمین گیر شدن دو کشتی ایرانی در برزیل به دلیل تحریم های آمریکا

پایگاه خبری فولاد ایران- دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند.

 

شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است.

 

کشتی‌های باری باوند و ترمه دو ماه پیش محموله‌های کود شیمیایی اوره به برزیل منتقل کردند. این دو کشتی به شرکت کشتیرانی دولتی سپید متعلق هستند.

 

یک مقام اداری بندری برزیل به رویترز گفته است، قرار بود این کشتی‌ها با محموله ذرت به ایران بازگردند، اما سوخت کافی برای بازگشت به ایران نداشتند.

 

تحریم های آمریکا شامل مواد غذایی نمی شود و ایران یکی از بزرگترین خریداران محصولات کشاورزی برزیل است و در سال جاری بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذرت از برزیل وارد کرده است.

 

معمولا کشتی‌هایی که با پرچم ایران محموله جابجا می‌کنند، سوخت کافی به همراه خود دارند، تا پس از تخلیه بار در مقصد بدون سوخت گیری مجدد به ایران بازگردند.

 

آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است.

 

شرکت نفت پتروبراس هم اعلام کرده است، نام این دو کشتی در فهرست تحریمی آمریکا قرار دارد و فروش سوخت به این دو کشتی می‌توانند پیامدهایی برای این شرکت برزیلی داشته باشد.

 

یک خریدار محصولات شیمیایی گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. هیچ کس هم قادر نیست از طریق واسطه سوخت مورد نیاز آنها را تامین کند.

 

در صورتی که این دو کشتی باری قادر نباشند سوخت مورد نیاز خود را در برزیل و منطقه تامین کنند، آخرین چاره ارسال سوخت از ایران است.

 

کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

 

بلومبرگ فارسی✔️

۳۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲
تعداد بازدید : ۹۳
کد خبر : ۵۱,۳۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید