به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

جزئیات 13 مصوبه جدید برای کاهش رسوب کالا اعلام شد

پایگاه خبری فولاد ایران- معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران به تشریح 13 بند مصوبه جدید برای کاهش رسوب کالا در بنادر و تسهیل تجارت پرداخت.

 

مهرداد جمال ارونقی با اشاره به بازدید اخیر وزیر اقتصاد و هیات همراه از بندر شهید رجایی گفت: در نتیجه این بازدید تفاهم‌نامه‌ای 13 بندی بین گمرک، بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش رسوب کالا در بنادر تصویب شد.

 

وی درباره 13 مصوبه جدید توضیح داد: اولین بند به ترانزیت خارجی کالا از گمرکات مرزی به مقصد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مربوط می‌شود. بر این اساس ترانزیت کالاهای گروه 4 به مقاصد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ممنوع است و ترانزیت کالاهای غیر گروه 4 در صورتی که جزو ردیف تعرفه‌های معاف از ثبت سفارش موضوع تصویب‌نامه 118875 تاریخ 11 آذر 97 باشند، به مقاصد فوق نیاز به هیچ ثبت سفارشی ندارد.

 

وی اضافه کرد: بر این اساس، ترانزیت کالاهای غیر گروه 4 در صورتی که کالا جزو ردیف تعرفه‌های معاف از ثبت سفارش نباشد، ثبت سفارش از نوع ورود به مناطق ویژه و آزاد یا سرزمین اصلی کافی است و نیاز به ثبت سفارش از نوع دیگری ندارد. ارونقی اعلام کرد: بر اساس بند دوم ترانزیت داخلی کالا به مقصد سایر گمرکات، نیاز به ثبت سفارش سرزمین اصلی دارد.

 

وی درباره سومین بند مصوبه توضیح داد: برای تسهیل ثبت سفارش ورود مواد اولیه و واسطه‌ای با منشا ارز حاصل از صادرات، مقرر شد سقف و سابقه برای بازرگانان متقاضی واردات مواد اولیه و واسطه‌ای بخش تولید در نظر گرفته نشود. همچنین الزام به قرارداد با واحد تولیدی ضرورت ندارد.

 

اکونومیست فارسی

۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۹۰
کد خبر : ۵۱,۳۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید