به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نا امیدی عربستان از کاخ سفید

آمریکا؛ برنده معادله آرامکو
پایگاه خبری فولاد ایران -
🔺... آمریکایی‌ها طی ماه‌های گذشته عنوان کرده‌اند وظیفه حفاظت از شریان انرژی در خاورمیانه به عهده کشورهای منتفع است. نفتی که به آمریکا و اروپا صادر می‌شود اغلب از دریای سرخ و از پایانه ینبوع صادر می‌شود . نگاهی به سبد صادراتی نفت عربستان نشان می‌دهد این کشور روزانه و در شرایط عادی بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه نفت صادر می‌کند که ۶۲ درصد از این میزان، راهی شرق آسیا می‌شود.

🔺 فوربس در جدیدترین گزارش خود برنده حملات به آرامکو را شرکت‌های آمریکایی نامیده و نوشته است افزایش قیمت نفت موجب افزایش رونق استخراج نفت از منابع غیرمتعارف شده است. در سال گذشته به دلیل کاهش قیمت نفت ، بر بخش تولید نفت آمریکا رکود حاکم بوده است که حالا  با افزایش قیمت، تولیدکنندگان آمریکایی بر میزان استخراج خود افزوده‌اند.

🔺یکی از شعارهای انتخاباتی رئیس‌جمهوری آمریکا خودکفایی این کشور در تولید نفت و کاهش واردات بود که حالا با این اتفاق و رونق گرفتن تولید در ایالات‌متحده، تولید نفت آمریکا افزایش پیدا خواهد کرد. نکته حائز اهمیت این است که عربستان در تأمین نفت سبک برای مشتریان خود دچار محدودیت شده که این محدودیت توسط بخشی از تولید آمریکا در حال پاسخ دادن است.| مهر

میز نفت

۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۹
تعداد بازدید : ۴۱۹
کد خبر : ۵۲,۳۲۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید