به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

چشم‌انداز تورم

پایگاه خبری فولاد ایران -

🔸 آمار‌های منتشر شده توسط مرکز آمار نشانگر پایین آمدن تورم نقطه‌به‌نقطه در ماه‌های گذشته است. خبری که رئیس‌جمهور هم با اعلام اینکه تورم نقطه‌به‌نقطه ۱۷درصد پایین آمده، نسبت به آن ابراز خرسندی کرد. 

🔹 نرخ تورم از اردیبهشت امسال روند کاهشی به خود گرفته و تا شهریورماه با شتاب قابل‌توجهی در حال پایین آمدن است؛ به‌طوری‌‌که از ۵۲ درصد در اردیبهشت‌ امسال به ۳۵ درصد در شهریور رسیده است. 

🔸 کاهش تورم نقطه‌به‌نقطه در این چند ماه ادامه داشته و می‌تواند نوید آن را بدهد نرخ تورم سالانه هم روند کاهنده به خود بگیرد. این کاهش تورم در حالی صورت می‌گیرد که در دو سال گذشته، اتفاقات بی‌ثبات‌کننده‌ای در اقتصاد ایران رخ داد...

🔹 اما به عقیده کارشناسان نباید به این روند کاهشی دل بست. تهدیدهای پیش‌رو در بازار پول پتانسیل این را دارند که دوباره شعله‌ور شده و نرخ تورم را افزایش دهند. 

🔸 یکی از مهم‌ترین عوامل رشد نقدینگی کسری بودجه حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت در سال‌جاری خواهد بود. ابتکار دولت در روش تامین این کسری از اهمیت بالایی برخوردار است. 

🔹 در این پرونده سعی کردیم با پرسش از نظر کارشناسان در این حوزه به این سوال بپردازیم که علت اصلی این کاهش تورم چه بوده و برای آنکه بتوان این روند نزولی تورم را حفظ کرد چه الزاماتی مورد نیاز است.

کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۳۷۶
کد خبر : ۵۲,۶۰۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید