به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

اقتصاد ایران در یک‌ قدمی لیست سیاه

پایگاه خبری فولاد ایران – 

🔹آخرین فرصت ایران برای پذیرش وضع لوایح چهارگانه FATF پایان بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد، این در حالی است که تاکنون گروه اقدام ویژه مالی چندین‌بار برای تصویب لوایح چهارگانه FATF به ایران فرصت داده، اما حالا مهلت چندباره ایران باز هم رو به اتمام است و آن‏طور که برخی از صاحب‌نظران می‌گویند ممکن است پس از اتمام این مهلت ایران وارد لیست سیاه FATF شود.

🔹کشور کمتر از ۱۰ روز برای پذیرفتن لوایح FATF فرصت دارد و این موضوع همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این ماجرا از ابتدا موافقان و مخالفان خود را داشته و اکنون هم تکلیف این مسئله روشن نشده است.

🔹مخالفان معتقدند که هزینه‌های پذیرفتن این لوایح از منافع آن بیشتر خواهد بود؛ چراکه ما در شرایط تحریمی هستیم و پذیرفتن و نپذیرفتن فرقی با یکدیگر ندارند.

🔹این در حالی است که برخی دیگر از مخالفان معتقدند که با تصویب FATF مشکل ما با نظام بانکی حل نخواهد شد و با علم بر این موضوع نباید اطلاعات اقتصادی کشور را در اختیار بیگانگان قرار داد. از سوی دیگر موافقان پذیرفتن این لایحه بر این باورند که رعایت ‌نکردن قوانین مختص به این لوایح می‌تواند محدودیت‌هایی جدی را برای کشور به وجود بیاورد که همین محدودیت‌ها خسارات جبران‌ناپذیری را وارد خواهد کرد و بی‌شک اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

🔹برخی از تحلیلگران و صاحب‌نظران اولین تصویر از نپذیرفتن FATF را به وجود آمدن نوساناتی در بازار ارز و افزایش نرخ تورم می‌دانند.

مجمع فعالان اقتصادی

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۴۰۷
کد خبر : ۵۳,۸۰۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید