به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

عدم بازیابی ترافیک هوایی تا سال 2023

پایگاه خبری فولاد ایران - انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) اعلام کرده است که تقاضای سفر هوایی بیش از 90 درصد در اروپا و ایالات متحده کاهش یافته است. این انجمن هشدار داد که میزان تردد مسافر حداقل تا سال 2023 به سطح پیش از بحران کرونا باز نخواهد گشت و خاطر نشان کرد در صورت تمدید توقف و محدودیت سفرها، این بهبود حتی کندتر خواهد بود.

الکساندر دو جونیک، مدیر کل یاتا با اظهار امیدواری در مورد از سر گرفتن برخی پروازها تا تابستان، اعلام کرد "ما از دولت ها می خواهیم که روش مرحله ای برای راه اندازی مجدد صنعت و پرواز دوباره داشته باشند". به گفته وی، هدف این است که تا پایان سه ماهه دوم، بازار داخلی بازگشایی و سپس وارد بازگشایی بازارهای منطقه ای یا قاره ای مانند اروپا، آمریکای شمالی یا آسیا تا سه ماهه سوم شویم و همینطور بازراهای بین المللی تا پاییز.


وی افزود که اگر دولت ها، دوره قرنطینه اجباری 14 روزه را برای مسافران تعیین کنند، این امر امکان پذیر نخواهد بود. وی گفت: دوره های قرنطینه مادامی که ایرلاین ها و فرودگاه ها از اقدامات بهداشتی و نظارتی دقیق پیروی کنند، نیاز نیست، مشروط بر اینکه فرآیندهای کنترل بهداشتی برای مسافران قبل از پرواز صورت پذیرد، مثل کنترل دما، تعهد به پوشیدن ماسک، تمیز کردن هواپیما به درستی و ضد عفونی مناسب، محدود کردن توزیع غذا به مواد غذایی از قبل بسته بندی شده و محدود کردن بار کابین به یک چمدان برای جلوگیری از ازدحام. "

به گزارش فولاد ایران، بسیاری از کشورها از جمله استرالیا، نیوزلند، چین، اسپانیا و انگلستان قرنطینه دو هفته ای برای مسافران بین المللی اجرا می کنند. هنگ کنگ دستبندهای ردیابی تحت نظارت دولتی را صادر کرده تا اطمینان حاصل کند افراد وارد شده منطقه قرنطینه خود را ترک نمی کنند.

خطوط هوایی جهانی که به دلیل زمین گیر شدن در سراسر جهان متحمل خسارات بی سابقه ای شده اند، نا امید از سرگیری پروازها هستند. شرکت هواپیمایی یونایتد قصد دارد مسیرهای اروپا و چین را در ماه ژوئن راه اندازی کند، در حالی که شرکت هواپیمایی راینر اروپا می خواهد تا اول ژوئیه 40 درصد از پروازهای خود را انجام دهد. شرکت هواپیمایی امارات از 21 می 9 مسیر برون مرزی را راه اندازی خواهد کرد و از 16 ژوئن مسیرهای فرودگاه لوتون لندن مجددا بازگشایی می شود. لوفت هانزا نیز در حال برنامه ریزی برای ارائه خدمات در ماه ژوئن است.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۳۰۳
کد خبر : ۵۴,۸۱۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید