به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

تجارت الکترونیکی عامل توسعه مشاغل روسی در چین

 

پایگاه خبری فولاد ایران - به گفته نماینده تجاری روسیه در چین، خرده فروشان آنلاین می توانند به شرکتهای روسی کمک کنند تا حضور خود را در یکی از بزرگترین بازارهای مصرفی جهان گسترش دهند.


سرگئی اینیوشین در اوایل هفته جاری به رسانه های روسی گفت: "مشاغل کوچک و متوسط روسیه نباید به طور جداگانه راه خود را به بازار چین باز کنند و آینده متعلق به گسترش حضور روسیه در بازار چین با کمک اپراتورهای بزرگ تجارت الکترونیکی است."


وی افزود: خرده فروشان می توانند حضور خود را در چین توسعه داده و محصولات روسی را عرضه نمایند.


غول تجارت الکترونیکی چین ، علی بابا می تواند یکی از اصلی ترین محرک های تقویت همکاری تجاری بین دو کشور باشد. به گفته این نماینده تجاری، مسکو با مجموعه های تجاری و صنعتی بزرگ در تماس نزدیک است و در تلاش است تا اپراتورهای چینی را برای افزایش محموله ها از روسیه به چین ترغیب نماید.


به گزارش فولاد ایران، سال گذشته، علی بابا سرمایه گذاری مشترک با صندوق دارایی روسیه، شرکت فناوری اطلاعات گروه Mail.ru و یکی از پیشروترین اپراتورهای تلفن همراه داخلی، مگافون را آغاز کرد. کریل دمیتریف رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه  (RDIF)، با اعلام این توافقات گفت که این امر برای تولیدکنندگان روسی این امکان را فراهم می آورد تا به 1.5 میلیارد مشتری در چین و در سطح جهان برسند.


اینیوشین همچنین خواستار ایجاد "یک بانک تمام عیار روسی" در چین به دلیل رشد روز افزون گردش مالی تجارت بین دو کشور شد که در سال گذشته از 110 میلیارد دلار فراتر رفته است. این مقام گفت که با توجه به اینکه مسکو و پکن قصد دارند حجم تجارت را طی سالهای آینده دو برابر کنند، لازم است که ساختاری برای انجام تسویه حساب های متقابل و حل مسائل مربوط به آن ایجاد شود.


این نماینده تجاری خاطرنشان کرد: "یک بانک روسی مانند این نیز وظایف ارائه پشتیبانی به مشتریان را خواهد داشت، این امر به مشارکت کنندگان در فعالیت های اقتصادی بین المللی کمک خواهد کرد. وی گفت: "ممکن است که در آینده نزدیک شاهد وجود یک بانک روسی در کنار زنجیره خرده فروشی روسی در چین باشیم."

منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۳۶۶
کد خبر : ۵۵,۰۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید