به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نرخ بیکاری روسیه در اوج هفت سال اخیر

پایگاه خبری فولاد ایران -

 همزمان با افزایش نرخ بیکاری، بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را کاهش داد.
طی این مدت شمار بیکاران روسی با ۲۲۷ هزار نفر افزایش به چهار  میلیون و ۵۱۳  هزار نفر رسیده است. طی این مدت دستمزد در شرایط واقعی دو درصد افزایش پیدا کرده است که که ۱۰.۶ درصد بیشتر از تخمین قبلی کارشناسان بازار کار بوده است. در حال حاضر متوسط سطح دستمزد ماهانه دراین کشور ۴۹ هزار و ۳۰۶ روبل است.
متوسط نرخ بیکاری روسیه در بازه زمانی ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۴۶ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به فوریه ۱۹۹۹ با ۱۴.۱ درصد و کمترین نرخ اشتغال مربوط به اوت ۲۰۱۹ با ۴.۳ درصد بوده است. هم چنین نرخ مشارکت در بازار کار از ۶۲.۹ درصد در ماه قبل به ۶۲.۷ درصد در ماه جاری رسیده است.


از سوی دیگر بانک مرکزی روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد نرخ بهره را با یک درصد کاهش به ۴.۵ درصد رسانده است. این نرخ اگر چه مورد انتظار کارشناسان بود اما پایین ترین نرخ بهره ثبت شده در این کشور از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تاکنون محسوب می شود.


بانک مرکزی روسیه که دستیابی به تورم چهار درصدی را هدفگذاری کرده است پیش بینی خود از رشد اقتصادی امسال این کشور را به منفی ۴.۶ درصد تقلیل داده است. با توجه به اینکه نرخ شیوع کرونا در روسیه کماکان در سطح بالایی باقی مانده است، بسیاری از کارشناسان معتقدند بانک مرکزی باز هم مجبور به کاهش بیشتر نرخ بهره به منظور حمایت از رشد اقتصادی خواهد شد.

دکتر طاهری
کانال انجمن اقتصاددانان ایران

 

https://www.instagram.com/ifnaa.ir       ما را در ایستاگرام دنبال کنید 

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۲۹۶
کد خبر : ۵۵,۰۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید