به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

بدترین رکود تجارت جهانی می توانست بدتر از این باشد

 

پایگاه خبری فولاد ایران - سازمان تجارت جهانی  پیش بینی کرده که شیوع Covid-19 در سه ماهه دوم سال 2020 تجارت جهانی را با 18.5 درصد کاهش روبرو خواهد کرد. این رقم با وجود شدیدترین کاهش ها تا کنون هنوز بهتر از بدترین پیش بینی های سازمان تجارت جهانی است.


به گزارش فولاد ایران، آمار و ارقام نشان می دهد که تجارت جهانی کالا 3 درصد نسبت به سال قبل در سه ماه اول سال 2020 کاهش داشته و اقدامات مربوط به ویروس باعث تشدید این اوضاع شد.


سازمان تجارت جهانی در گزارشی که روز سه شنبه منتشر کرد، گفت: "تخمین های اولیه برای سه ماهه دوم، هنگامی که ویروس و اقدامات مرتبط با آن سهم بزرگی از جمعیت جهانی را تحت تأثیر قرار داد، افت سالانه 18.5 درصدی را پیش بینی کرد."


پیش بینی تجارت سالانه سازمان تجارت جهانی در ماه آوریل، دو نتیجه احتمالی بحران فعلی را بیان کرد. طبق نظر بدبینانه، تجارت می تواند تا 32 درصد افت داشته باشد، در حالی که بهترین سناریو سقوط 13 درصدی است. اکنون این سازمان می گوید که واکنش های سریع دولت به خنثی کردن انقباضات کمک کرده و سناریوی بدبینانه کمتر محتمل به نظر می رسد.


مدیرکل سازمان تجارت جهانی گفت: "سقوط تجاری که اکنون می بینیم بسیار بزرگ است و در واقع، شدیدترین رکورد خواهد بود. اما نقطه امیدواری در اینجا این است که این رکود می توانست خیلی بدتر از این باشد. "


طبق اظهار سازمان تجارت جهانی، علیرغم اینکه دولت ها قادر هستند سریعتر از سال 2008-2009 به بحران فعلی واکنش نشان بدهند، چشم انداز اقتصاد جهانی طی دو سال آینده هنوز کاملاً مشخص نیست و ابهامات در مورد احتمال شیوع موج دوم و محدودیت های مرتبط با آن و همچنین محدودیت های تجاری همچنان باقی است.


سازمان تجارت جهانی می گوید سرعت بهبود اقتصادی بر رشد تجارت تأثیر می گذارد. در صورت بازگشت سریع به مسیر پیش از بیماری همه گیر، تجارت جهانی می توانست تا 20 درصد توسعه یابد، در حالی که افزایش بیماری میتواند این روند را نسبت به پیش از بحران محدود کرده و بهبود تجارت فقط 5 درصد باشد.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

 

https://www.instagram.com/ifnaa.ir ما را در ایستاگرام دنبال کنید 

۴ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۳۰۵
کد خبر : ۵۵,۰۸۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید