به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

منابع فراوان گاز طبیعی امریکا در گیرودار مجوزها

 

پایگاه خبری فولاد ایران - پس از روسیه، ایران و قطر، ایالات متحده بزرگترین ذخایر گاز طبیعی جهان را در اختیار دارد اما برخلاف سایر کشورها، امریکا در ساخت خط لوله مشکل دارد و این امر توانایی آن را برای عرضه گاز به بازارهای داخلی و بین المللی تهدید می کند.


موضوع احداث خط لوله در این کشور موافق و مخالف هایی دارد و از دو بعد اقتصادی و زیست محیطی تحت بررسی قرار می گیرد و دادگاه ها رای دهندگان نهایی در این مورد هستند.


در حالی که قضات محافظه کار حامی توسعه اقتصادی و حقوقدانان لیبرال حامی محیط زیست هستند، واقعیت این است که تصمیمات نهایی آنها می بایست تمام نگرانی ها را در بر بگیرد. حداقل در بالاترین دادگاه کشور یعنی دیوان عالی، قضات در حال پیشروی به سمت توسعه کسب و کار هستند، گرچه از شرکتها می خواهند تا از گونه های در معرض خطر و مناطق حساس به محیط زیست محافظت کنند.


اما روند اجازه احداث خط لوله به همراه چارچوب قانونی برای تصمیم گیری در مورد این مسائل، به نظر چالش بی پایانی است. در ایالات متحده همواره جنگ بین صنعتگران و طرفداران محیط زیست در مورد توسعه سوخت های فسیلی و احداث خطوط لوله برای انتقال نفت و گاز طبیعی وجود دارد.


از یک طرف، این نزاع باعث می شود که شرکت ها قبل از درخواست مجوز، همه موارد را بررسی کنند. از سوی دیگر، این امر می تواند از توسعه در آینده جلوگیری کرده و یا آن را به تعویق بیندازد و از این طریق باعث شود کشور توانایی خود را برای خدمت به بازارهای داخلی و بین المللی از دست بدهد.

منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۱
تعداد بازدید : ۲۰۸
کد خبر : ۵۵,۱۱۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید