به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

اثرات ماندگار Covid-19 بر اقتصاد

پایگاه خبری فولاد ایران –Covid-19  نه تنها اثر ماندگاری بر اقتصاد جهانی خواهد گذاشت بلکه باعث ایجاد تغییرات دائمی خواهد بود و درس های مهمی به همراه خواهد داشت.
به گزارش فولاد ایران، غربالگری ویروس به احتمال زیاد بخشی از زندگی ما خواهد شد، درست مانند اقدامات امنیتی که بعد از 11 سپتامبر همه گیر شد. بنابراین، سرمایه گذاری در زیرساخت های لازم برای تشخیص شیوع ویروسی در آینده بسیار مهم است. این سرمایه گذاری در صورت موقت بودن مصونیت از Covid-19، از اقتصاد محافظت می کند.
بسیاری از اقتصادها نسخه های "کار کوتاه مدت" مشابه آلمان را در طول همه گیری تصویب کردند. این سیاست کارکنان را در رده کار و دستمزد کم قرار می دهد و دولت برخی از کمبود دستمزدها را جبران می کند. با حفظ تعادل بین بنگاه ها و کارکنان، اقتصاد برای بهبود سریع تر آماده می شود. مهم است که اجرای این سیاست ها را بهبود بخشیده و آنها را به عنوان بخشی ثابت از مجموعه ابزارهای بازیابی اقتصادی تبدیل کنیم.


احتمالاً کار از راه دور رایج تر می شود. می توان گفت کار کردن از خانه حداقل به اندازه کار در دفتر کارآمد است. با این حال، بسیاری از شرکت ها تمایلی به پذیرش کار از راه دور ندارند. اما اکنون که بسیاری با نتایج خوب آن را امتحان کرده اند، ای روش می تواند ماندگار باشد.
این بحران همه گیر گسترش تجارت الکترونیکی، تله مدیسین، ویدئو کنفرانس، آموزش آنلاین و فن آوری پیشرفته را تسریع کرده است.
شرکتهایی که زنجیره تأمین بین المللی دارند با کمبودها و محدودیت هایی مواجه هستند اما به احتمال زیاد این شرکت ها بخشی از تولید خود را دوباره به دست می آورند. متأسفانه، این روند مشاغل زیادی ایجاد نخواهد کرد زیرا بیشتر این تولید احتمالاً به صورت خودکار است.
دولت ها پس از ایفای نقش بیمه گذار و سرمایه گذار به عنوان آخرین راه حل در طول بحران، بزرگتر خواهند شد. بدهی های دولتی بیشتر شده و جهان با چالش های مالی روبرو خواهد شد.
مهمترین درس پاندمی Covid-19 اهمیت همکاری با یکدیگر در حل مشکلاتی است که بر کل نژاد بشر تأثیر می گذارد. ما در صورت اتحاد بسیار باقدرت تر هستیم.

منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۳۵۶
کد خبر : ۵۵,۲۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید