به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

رقابت امریکا و روسیه در بازار انرژی چین

پایگاه خبری فولاد ایران - براساس گزارش بلومبرگ، حدود 396 هزار تن گاز طبیعی مایع روسی (LNG) در ماه ژوئن به چین صادر شد که نشان دهنده افزایش 20.7 درصدی نسبت به ماه مه است.
آمارها نشان می دهد که صادرات LNG ایالات متحده به چین در مدت مشابه 340 هزار تن بوده است که با رشد اندک 2.4 درصد همراه بوده است.
به طور کلی، چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان در ماه گذشته 5.79 میلیون تن LNG وارد کرده و واردات آن را نسبت به سال گذشته 29 درصد افزایش داده است.


مصرف گاز در چین، به عنوان بزرگترین اقتصاد آسیا، در سالهای اخیر رو به افزایش بوده زیرا دولت در تلاش برای مقابله با آلودگی هوا به خانه ها و کارخانه ها فشار می آورد تا به جای زغال سنگ از این گاز استفاده کنند. این کشور در حال افزایش واردات بنزین و LNG است و تحلیلگران می گویند تقاضا در سال های آینده رو به رشد خواهد بود.
به گزارش فولاد ایران، روسیه با ایجاد مراکز ذخیره سازی در نزدیکی کاربران نهایی جهت کاهش هزینه های حمل و همچنین افزایش انعطاف پذیری در تحویل، به دنبال تقویت عرضه LNG به بازار رو به رشد آسیاست. شرکت نواتک به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده LNG روسیه، گاز مایع را از طریق مسیر دریای شمال (NSR) در امتداد سواحل قطب شمال به چین انتقال داده است. مسیر پروژه یامال باعث شده است که مدت زمان تحویل به مصرف کنندگان آسیایی به طرز چشمگیری کاهش یابد. نواتک همچنین در نظر دارد پروژه بزرگ دیگری برای تولید NLG در سالهای 2022-2023 آغاز نماید.
سال گذشته، این شرکت روسی با دو شرکت چینی توافق نامه ای را امضا کرد که براساس آن آنها سهامدار این پروژه، با ده درصد سهم برای هر کدام خواهند بود.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۳۹۰
کد خبر : ۵۵,۳۰۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید