به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

اقتصاد جهانی تا مدت ها به سطح قبل از همه گیری باز نخواهد گشت

پایگاه خبری فولاد ایران - کریستین سویینگ، مدیر عامل دویچه بانک، در چشم انداز تیره و تار دیگر اقتصاد جهانی هشدار داد که بهبود اقتصادی از Covid-19 ممکن است برای جهان بسیار طولانی تر از آنچه تصور می شد، طول بکشد. وی گفت: "رسیدن به سطح قبل از بحران دشوار خواهد بود و مدت زیادی طول خواهد کشید و این اتفاق امسال و سال دیگر نیز نخواهد افتاد. "


به گفته وی، در حالی که برخی از بخشهای اقتصاد به طور کامل فعالیت نخواهند کرد، برخی از بخشها نیز با 70 تا 90 درصد ظرفیت کار می کنند و بسیاری از شرکتها مجبورند با کاهش فروش برای مدت طولانی بگذرانند. وی افزود که بهبودی در نهایت اتفاق خواهد افتاد، اما "گام به گام و نه در همه صنایع".


به گزارش فولاد ایران، این سخنرانی در حالی صورت گرفت که تعداد بیشتری از کشورها با شیوع ویروس کرونا در اقتصاد آنها در معرض رکود اقتصادی قرار گرفته اند. استرالیا، که در طی بحران مالی 2008 موفق به گذر از رکود شدید شد، یکی از آخرین کشورهایی بود که به لیست ایالات متحده، انگلیس و اقتصادهای بزرگ اروپا پیوست.


رئیس دویچه بانک نسبت به بازگشت اقتصادی اروپا خوشبین نبود و خاطرنشان کرد که ایالات متحده نیز ممکن است در مهار ویروس موفق نباشد، اما شرکتهای آمریکایی در مورد سازگاری با واقعیتهای جدید "تندرو تر" هستند.


از طرف دیگر، شرکت های اروپایی ممکن است منتظر کمک های بیشتری از دولت بمانند و این امر منجر به افزایش شرکت های زامبی می شود. سوئینگ با استناد به برآورد آژانس اعتباری آلمان هشدار داد که یک ششم شرکت های این کشور می تواند به "شرکت های زامبی" تبدیل شوند.


شرکتهای "زامبی" به شرکتهایی گفته می شود که هزینه های خدمات آنها بیشتر از سود آنهاست اما به دلیل استقراض بی وقفه همچنان پابرجا هستند. پیش از این، رییس دویچه بانک گفته بود که تعداد این شرکت ها در ایالات متحده افزایش می یابد، جایی که از هر پنج شرکت یکی به دلیل شیوع ویروس کرونا می تواند زامبی شود.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۸
کد خبر : ۵۵,۵۸۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید