به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

شاید اقتصاد ایالات متحده بتواند رونق پس از جنگ جهانی دوم را دوباره تجربه کند

 

پایگاه خبری فولاد ایران - مورگان هاوسل، کارشناس امور مالی، اظهار می کند این امکان وجود دارد که اقتصاد ایالات متحده بتواند مشابه رونق پس از جنگ جهانی دوم را بعد از کرونا در سال 2021 تجربه نماید.


اقتصاد ایالات متحده توسط همه گیری Covid-19 ویران شده است، بسته شدن اجباری مشاغل و محدودیت های دیگر برای کاهش سرعت گسترش بیماری باعث آسیب شدید به بازار کار و برهم زدن زندگی روزمره شده است. نرخ بیکاری کشور در آوریل تقریباً به 15 درصد افزایش یافت، اما از آن زمان به بعد در آگوست به 8.4 درصد کاهش رسید.


سیاست گذاران ایالات متحده در پاسخ به بحران سلامت، سیل اقدامات حمایت مالی و پولی را برای کمک به اقتصاد درگیر پدید آوردند. در واقع، به گفته هاوسل، بسیاری از این اقدامات زمینه را برای اقتصاد بزرگ سال آینده فراهم کرده است.


"به میزان تقاضای پنهان افرادی که مشتاق بیرون آمدن از خانه و رفتن به تعطیلات یا رستوران ها هستند، همراه با محرک های خارق العاده دولت فدرال، فکر کنید. با قرار دادن این دو مورد درکنارهم و اینکه قرار است در هفته های آینده واکسن این ویروس کشف شود، ماه های آینده اوایل سال 2021 شبیه ترین دوره به پایان جنگ جهانی دوم خواهد بود و اشتهای زیادی برای صرف هزینه وجود خواهد داشت."


به گزارش فولاد ایران، هاوسل ضمن اشاره به تجربه بورسی گذشته، اظهار کرد: "مهمترین کاری که هر سرمایه گذار، چه تازه کار و چه حرفه ای، می تواند انجام دهد، درک طولانی مدت از نوسانات بازار در گذشته است." وی افزود: "بورس سهام به طور متوسط طی 100 سال گذشته حداقل 10 درصد سالانه و 20 درصد هر دو یا سه سال کاهش می یابد. بنابراین وقتی با چنین چیزی روبرو می شوید، به نظر نمی رسد که لزوماً بورس سقوط کرده یا مشکلی در اقتصاد وجود دارد، بلکه این هزینه پذیرشی است که باید برای دستیابی به بازده طولانی مدت بپردازیم."

منبع: cnbc
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰
تعداد بازدید : ۲۶۴
کد خبر : ۵۵,۵۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید