به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

پیش‌بینی مدیر مجمع انرژی بین المللی: بایدن شرط افزایش صادرات نفت ایران!

پایگاه خبری فولاد ایران –

🔺مک مانیگل که یکی از مقامات ارشد سابق وزارت انرژی آمریکا است، در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: تاثیر فوری تغییر دولت در آمریکا مربوط به وضعیت ایران خواهد بود. انتظار ندارم همه دو میلیون بشکه در روز صادرات نفت ایران فورا احیا شود اما احتمالا شاهد افزایش صادرات این کشور به میزان نیم میلیون بشکه در روز خواهیم بود. آمریکا احتمالا اقدامی نظیر ازسرگیری مذاکرات با ایران انجام خواهد داد و برای بازار نفت، این موضوع واقعا اهمیت دارد.

🔺مجمع انرژی بین المللی (IEF) که متشکل از ۷۰ کشور است، در عربستان سعودی مستقر است و جو مک مانیگل که پیش از این ریاست شرکت مشاوره انرژی گروه آبراهام را برعهده داشت، در ژوییه به آن پیوست.احسان خومان، مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقای بانک MUFG در تماس با خبرنگاران اظهار کرد: تحریم‌ها علیه نفت ایران در دوره دوم ریاست جمهوری ترامپ ادامه پیدا خواهد کرد اما اگر بایدن دوباره به توافق هسته ای ملحق شود، صادرات این کشور می‌تواند ۱.۸ میلیون بشکه افزایش یافته و به ۲.۴ میلیون بشکه در روز برسد.

🔺این گروه که در راس آن عربستان سعودی و روسیه قرار دارد، تلاش دارد عرضه نفت را به منظور تقویت قیمت‌ها در شرایط پاندمی ویروس کرونا، محدود کند. اگرچه نفت برنت از زمان سقوط شدیدی که در آوریل داشت، بیش از دو برابر افزایش قیمت پیدا کرده و اکنون به حدود ۴۲ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسیده است اما از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ایسنا۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۳۵۲
کد خبر : ۵۵,۸۴۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید