به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

رهبران تجاری: بیکاری بزرگترین خطر جهان

 

پایگاه خبری فولاد ایران - بر اساس نظرسنجی مجمع جهانی اقتصاد، بیکاری بزرگترین نگرانی مدیران بازرگانی سراسر جهان طی 10 سال آینده پس از نگرانی شیوع بیماریهای عفونی است.


نرخ بیکاری به دلیل تعطیلی ها و محدودیت های دیگر برای مبارزه با ویروس کرونا به سرعت افزایش یافته و این نگرانی در کشورهایی که کارکنان خود را به طور موقت اخراج کرده اند، وضعیت بدتری خواهد داشت.
سعدیا زاهدی، مدیر مجمع جهانی اقتصاد گفت: "اختلالا

ت اشتغال ناشی از همه گیری، افزایش اتوماسیون و تغییر جهت به سمت اقتصاد سبز، اساساً بازارهای کار را متحول می کند." وی گفت: "خارج شدن از بحران فرصت قابل توجهی به کارفرمایان برای ایجاد مشاغل جدید، حفظ درآمد و احیای مجدد شبکه های ایمنی اجتماعی برای پاسخگویی به چالش های بازارهای کار آینده می دهد."


به گزارش فولاد ایران، نظرسنجی منطقه ای برای انجام تجارت که از 12،012 کارفرما در 127 کشور انجام شده، بخشی از گزارش رقابت جهانی مجمع جهانی اقتصاد را تشکیل می دهد که ماه آینده منتشر می شود.


این مطالعه دیدگاه پاسخ دهندگان را در مورد 30 خطر بررسی کرده، ضمن اینکه نگرانی در مورد شیوع بیماریهای عفونی نیز در این تحقیق مورد توجه قرار گرفته است.


طبق این مطالعه، بحران های مالی، حملات سایبری و بی ثباتی عمیق اجتماعی سومین، چهارمین و پنجمین خطرات بزرگ هستند اما خطرات مربوط به تغییرات آب و هوایی نیز در دستور کار قرار دارد، این در حالی است که نگرانی در مورد حملات ستیزه جویان کاهش یافته است.


این نظرسنجی پیش از اولین اجلاس بازنشر مشاغل مجمع جهانی اقتصاد در اواخر ماه جاری منتشر شده است.


منبع: Reuters
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۳۳۸
کد خبر : ۵۵,۸۶۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید