به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

رشد ۷ درصدی اقتصاد جهان با واکسن کرونا

پایگاه خبری فولاد ایران -

🔹نشریه انگلیسی «اکونومیست» سرمقاله و طرح روی جلد این هفته خود را به واکسن جدید کرونا و امیدی که کشف این واکسن ایجاد کرده اختصاص داده است.

🔹فاصله زمانی بین شناسایی ویروس سرخک در سال ۱۹۵۴ تا صدور مجوز برای واکسن آن ۹ سال طول کشید. جهان به مدت ۲۰ سال انتظار کشید تا زمان بین نخستین آزمایش‌های کشف واکسن فلج اطفال و صدور نخستین مجوز برای واکسن آن در آمریکا، سپری شود. بنابراین شگفت‌انگیز است که چگونه دانشمندان جهان توانسته‌اند ظرف تنها یک سال در آستانه تولید واکسنی علیه ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ قرار گیرند.

🔹داده‌های اولیه به دست آمده از آزمایش‌های نهایی آن که در هفته گذشته از سوی شرکت‌های داروسازی «فایزر» و «بایو اِن‌تک» منتشر شد، نشان می‌دهد که واکسیناسیون با این واکسن، احتمال ابتلا به عوارض بیماری را تا بیش از ۹۰ درصد کاهش خواهد داد. بنابراین مطلوبیت این واکسن در سطح واکسن سرخک و بهتر از واکسن آنفلوآنزاست که کارآیی آن تنها بین ۴۰ تا ۶۰ درصد بود.  

🔹تعجب‌برانگیز نبود که اخبار شرکت فایزر در روز نهم نوامبر بر بازارها تاثیر گذاشت.سرمایه‌گذاران از سهام شرکت‌هایی که همه از ویروس کرونا منفعت برده بودند، روی برگرداندند و در عوض به شرکت‌هایی روی آوردند که در پساکرونا عملکرد خوبی خواهند داشت.

🔹سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه اعلام کرده که رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۱ به مدد این واکسن زودهنگام، به ۷ درصد خواهد رسید، رشدی که ۲ درصد از شرایط بدون واکسن بیشتر خواهد بود.

🔹همچنین بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس آمریکا اعلام کرده که با یافتن واکسن کرونا سال 2021 برای اقتصاد جهانی فوق العاده است.

🔹بر اساس این گزارش رشد اقتصاد جهانی به مثبث ۶ درصد خواهد رسید و شاخص سهام S&P500 آمریکا نیز به 4300 می‌رسد که ٢١ درصد جهش را تجربه خواهد کرد.

🔹در گزارش گلدمن رشد اقتصادی آمریکا در سال آینده %5.3+ و چین %7.5+ و هند %10+ و ناحیه یورو %5.3+ پیش بینی شده است.

🌐کانال اکونومیست فارسی
۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۳۰
کد خبر : ۵۶,۱۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید