به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

غربی‌ها بدنبال کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی

جنگ نفتی برای تغییر اقلیم
پایگاه خبری فولاد ایران -

🔺رهبران ۷۰ کشور دنیا در روز ۱۲ دسامبر سال گذشته در نشست مجازی آب و هوا به میزبانی سازمان ملل متحد شرکت کردند. آنتونی گوترش، دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی خود اعلام کرد: دنیای ما در آستانه یک بحران هولناک قرار دارد. اگر اقدامات مناسبی برای مقابله با افزایش ۳ درجه سانتی گرادی دمای کره زمین تا پایان قرن کنونی انجام نشود، همه مناطق دنیا با وضعیت اضطراری آب و هوایی روبرو خواهند شد.

🔺در سال ۲۰۲۱ میلادی، نشست سیاست‌گذاری آب و هوا به میزبانی شهر گلاسکو و کشور انگلستان برگزار می‌شود. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان خواهان پایانی رادیکال بر مصرف سوخت‌های فسیلی شده است. رهبران لندن اعلام کرده‌اند از سال ۲۰۳۵ میلادی، عرضه خودروهای بنزینی و گازوئیلی در این کشور ممنوع خواهد شد.

🔺در سایه سقوط چشمگیر تقاضای جهانی نفت و گاز به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، شاهد رشد انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم. تقاضای نفت، شکاف گسترده‌ای با ظرفیت تولید دارد. موسسه مشاوره انرژی وود مکنزی اعلام کرده میادین کنونی توسعه یافته و در حال تولید نفت و گاز در سال ۲۰۴۰ میلادی تنها نیمی از تقاضای جهان را تامین خواهد کرد. لذا تامین انرژی دنیا به سرمایه‌گذاری‌های جدید نیاز دارد.

🔺حتی اگر کشورهای غربی بتوانند با بهره‌گیری از انرژی‌های پاک به سوی آینده گام بردارند، اما سایر نقاط دنیا همچنان به نفت و گاز نیاز خواهند داشت. در این میان خاورمیانه آخرین منطقه‌ای است که تامین کننده نفت و گاز دنیا خواهد بود تا همه نگاه‌ها به این منطقه باشد.

میز نفت
۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۲۳
تعداد بازدید : ۳۷۶
کد خبر : ۵۶,۶۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید