به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

پنل های خورشیدی چگونه کار می کنند؟

پایگاه خبری فولاد ایران - از آنجا که هزینه های انرژی خورشیدی در سال های اخیر در کنار پیشرفت های اساسی در کارایی فنی و کیفیت ساختش به شدت کاهش یافته است، بسیاری به انرژی خورشید به عنوان یک راه حل مناسب برای جایگزینی انرژی در خانه هایشان نگاه می کنند.  با ورود انرژی خورشیدی به بازارهای انرژی ، سوال اصلی این است که "صفحه های خورشیدی چگونه کار می کنند؟" در این مقاله ، ما دقیقاً نحوه تولید انرژی پنل های خورشیدی برای مصارف خانگی را بررسی می کنیم و می بینیم میزان کاربرد آن چقدر واقعیت دارد.


سلول های خورشیدی به طور معمول از سیلیکون ساخته می شوند ، که یک نیمه هادی است و می تواند برق تولید کند. این فرآیند به عنوان "اثر فتوولتائیک" شناخته می شود.


به گزارش فولاد ایران،  پنل های خورشیدی با جذب نور خورشید با سلول های فتوولتائیک ، جریان مستقیم (DC) تولید و سپس با کمک فناوری اینورتر آن را به انرژی جریان متناوب (AC) تبدیل می کنند. سپس انرژی AC از طریق تابلوی برق خانه جریان می یابد و بر این اساس توزیع می شود. در اینجا مراحل اصلی نحوه کار صفحه های خورشیدی آورده شده است:


- سلول های فتوولتائیک انرژی خورشید را جذب می کنند و آن را به برق DC تبدیل می کنند.


- اینورتر خورشیدی برق DC را از ماژول های خورشیدی شما به برق AC تبدیل می کند ، که بیشتر لوازم خانگی از آن استفاده می کنند.


- برق در خانه شما جریان می یابد و نیاز دستگاه های الکترونیکی را تأمین می کند.


- برق اضافی تولید شده توسط صفحات خورشیدی به شبکه برق منتقل می شود.


یک صفحه خورشیدی استاندارد (که به عنوان ماژول خورشیدی نیز شناخته می شود) شامل لایه ای از سلول های سیلیکونی ، یک قاب فلزی ، یک پوشش شیشه ای و سیم کشی های مختلفی است که اجازه می دهد جریان از سلول های سیلیکونی عبور نماید. سیلیسیم یک فلز با خاصیت رسانایی است که به آن اجازه می دهد تا نور خورشید را جذب و به الکتریسیته تبدیل کند. هنگامی که نور با سلول سیلیکونی ارتباط برقرار می کند ، باعث حرکت الکترون ها می شود که جریان الکتریکی را آغاز می کند. این اثر "فتوولتائیک" شناخته می شود و عملکرد کلی فناوری صفحه خورشیدی را توصیف می کند.


علم تولید برق با صفحات خورشیدی به اثر فتوولتائیک خلاصه می شود. این اثر اولین بار در سال 1839 توسط ادموند بکرل کشف شد و به طور کلی می توان آن را به عنوان مشخصه برخی مواد (معروف به نیمه هادی) تصور کرد که به آنها اجازه می دهد در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید جریان الکتریکی ایجاد کنند.


فرایند  فتوولتائیک از طریق مراحل زیر انجام می شود:


- سلول خورشیدی فتوولتائیک سیلیکونی تابش خورشید را جذب می کند.


- هنگامی که اشعه خورشید با سلول سیلیکونی ارتباط برقرار می کند ، الکترون ها شروع به حرکت می کنند و جریان الکتریکی ایجاد می کنند.


- سیم ها این برق جریان مستقیم (DC) را به یک اینورتر خورشیدی منتقل می کنند تا به برق متناوب (AC) تبدیل شود.


اتصالات شبکه برق با صفحات خورشیدی چگونه کار می کند؟


اگرچه تولید برق با صفحات خورشیدی برای اکثر افراد منطقی است ، اما هنوز هم در مورد چگونگی عملکرد شبکه در فرآیند تولید انرژی خورشیدی خانگی سردرگمی زیادی وجود دارد. هر خانه ای که به شبکه برق متصل باشد چیزی به نام کنتور برق دارد که تأمین کننده انرژی است و  برای اندازه گیری و تأمین برق خانه شما از آن استفاده می شود. وقتی صفحات خورشیدی را بر روی سقف خود یا روی زمینی در ملک خود نصب می کنید ، سرانجام آن به کنتور خانگی شما متصل می شود. تولید سیستم انرژی خورشیدی شما با این مقیاس قابل دسترسی و اندازه گیری است.


اکثر صاحبان خانه در امریکا به شبکه اندازه گیری خالص انرژی خورشیدی دسترسی دارند ، که اقتصاد خورشیدی را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. اگر به شبکه اندازه گیری خالص انرژی دسترسی داشته باشید ، می توانید هنگام تولید مازاد پنل خورشیدی خود ، برق اضافی را به این شبکه ارسال کنید.


منبع: energysage.com
ترجمه: م. تابان شمال

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۳۹۲
کد خبر : ۵۶,۶۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید