به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

روند بهبود اقتصادی چین و چالش های بازار فلزات آسیا

روند بهبود اقتصادی چین  و چالش های بازار فلزات آسیا

 

پایگاه خبری فولاد ایران - سال 2020 چشم انداز رشد صنعت معدن آسیا با توجه به پاندمی کووید 19 دچار چالش هایی شد که سایه خود را بر روند رشد تولیدات معدنی انداخت. ولی تحلیلگران موسسه فیچ بر این باورند که اوج سختی ها و دشواری ها سپری شده و انتظار می رود عملکرد صنایع معدنی چین که از نیمه دوم سال 2020 روند بهبود را از سر گرفت تداوم داشته باشد. حمایت های دولتی از توسعه زیرساخت ها از تقاضا و قیمت فلزات حمایت می کند.


به گزارش فولاد ایران،   البته ریسک های موجود همچنان بالاست و وضعیت اقتصادی چین با نوسانات بازار فلزات روبرو خواهد بود. پاندمی کرونا روند رشد تولیدات معدنی آسیا را دچار اختلال کرد ولی انتظار می رود سال جاری به رهبری چین روند بهبود ادامه یابد و برای سال 2021 صنعت معدن آسیا با رشد 1.8 درصدی ارزش آن روبرو شود در حالی که سال 2020 افت 3.4 درصدی داشت. موسسه فیچ بر این باور است که چین نه تنها بازار آسیا بلکه صنعت معدن دنیا را در این روند بهبود در سال جاری رهبری می کند چرا که اقتصاد چین از نیمه دوم سال گذشته روند رشد وی شکل خود را ادامه داده است و روند توسعه زیرساخت ها برای حمایت از وضعیت اقتصادی پس از پاندمی ادامه دارد.


تحلیلگران معتقدند با توجه به این که روند رشد مصرف و بخش خودروسازی چین امسال آرام خواهد بود ریسک هایی با خود همراه داشته باشد. پیش بینی شده فروش خودرو امسال رشد 5.1 درصدی داشته باشد در حالی که سال قبل افت 18.4 درصدی داشت. داده های اقتصادی چین همچنان بازار فلزات را با نوساناتی روبرو خواهد کرد چرا که این کشور بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده فلزات است.


منبع: mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۸۹
کد خبر : ۵۶,۶۹۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید