به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

گشایش بازارهای مالی چین به روی خارجی ها

پایگاه خبری فولاد ایران - موسسات مالی به فرصت های شغلی بیشتر در صنعت مالی چین می اندیشند که پکن مشتاق است آن را ارائه کند، هرچند تحلیلگران می گویند این تغییرات عمده زمان زیادی می برد. مقامات چینی صرف نظر از ویروس کرونا یا تنش های ژئوپلیتیکی، به برنامه هایی برای افزایش توانایی خارجی ها برای مشارکت در بازار مالی داخلی پایبند بوده اند. پکن می خواهد سرمایه خارجی بیشتری به این کشور وارد شده و کاربرد بین المللی واحد پول خود را تقویت نماید. از آنجایی که چین قرار است به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود، سرمایه گذاران خارجی مشتاقند سهمی از این رشد را به دست آورند. برخی از جدیدترین تحولات در صنعت مربوط به بازارهای آتی چین است.


علاقه سرمایه گذاران به بازار مس به این معنی است که این کالا از توانایی بالایی برای معیار اصلی بازار جهانی و منطقه ای برخوردار است.
قرارداد نفت خام چین نیز که کمتر از سه سال پیش آغاز شده، در حال حاضر سومین معامله در جهان برای این کالا است. بورس بین المللی انرژی شانگهای در بیانیه ای گفت: "ما شاهد افزایش تعداد سرمایه گذاران خارج از کشور در بازار بین المللی انرژی(INE) بوده ایم که بیش از 20 کشور و منطقه از پنج قاره جهان را تحت پوشش تجارت خود قرار داده اند.


در حالی که چین بزرگترین مصرف کننده کالاهای عمده جهان است، بازارهای بسته مالی این کشور به این معنی است که قیمت محصولات مختلف از سنگ آهن تا مس با قراردادهای آتی در شیکاگو و لندن تعیین می شود. مقامات چین در گام دیگری برای دسترسی بیشتر بازار مالی داخلی به خارجی ها، سایر محصولات را در ماه نوامبر به کانال سرمایه گذاری اضافه کردند.


منبع: CNBC
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۳۶۰
کد خبر : ۵۶,۷۴۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید