به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان هبی چین و نگرانی بازار فولاد

افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان هبی چین و نگرانی بازار فولاد

 

پایگاه خبری فولاد ایران - موج جدید افزایش آمار ابتلا به کرونا در استان هبی چین مشکلاتی در حمل و نقل در این مرکز تولید فولاد چین ایجاد کرده است. برخی مناطق نزدیک کارخانه های فولادسازی با قرنطینه و محدودیت هایی روبر شده اند از این رو حمل کالا به مشتریان دچار اختلال شده است. استان هبی بیشتر از 20 درصد تولید فولاد چین را در دست دارد.


به گزارش فولاد ایران، از اوایل سال جاری آمار ابتلا در استان هبی رو به رشد بوده از این رو مرکز این استان و حداقل دو منطقه دیگر آن برای کنترل انتقال بیماری قرنطینه شده اند. گرچه این محدودیت ها فعلا تاثیری بر تولید فولاد نمی گذارد ولی می تواند بر تقاضا اثر منفی بگذارد چون شاید صنایع مجبور شوند زودتر از برنامه ریزی های قبلی  پیش از تعطیلات سال نو تولید را متوقف کنند. فعلا حمل فولاد از کارخانه ها در این استان متوقف است از این رو موجودی انبار کارخانه ها رو به افزایش می باشد.


با افزایش آمار ابتلا دولت از صنایع مختلف تولیدی و کارگران ساختمانی خواسته زودتر از موعد برای تعطیلات سال نو به شهر های خود بروند تا احتمال ابتلا در زمان اوج سفرهای قبل از تعطیلات کمتر شود. در این بین تجار هم با پیش بینی تعطیلاتی طولانی تر و رکود تقاضا تمایلی به خرید و انبار نمودن فولاد ندارند.


منبع: cnbc
ترجمه: م. تابان شمال

۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۰۷
کد خبر : ۵۶,۷۹۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید