به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

یک واقعیت دلهره آور درباره بیت کوین

پایگاه خبری فولاد ایران - در حالی که تحلیل های فنی پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین در هفته پیش رو بالا رود برخی استراتژیست ها نسبت به آینده ارزهای دیجتالی ابراز نگرانی می کنند و از یک واقعیت دلهره آور سخن می گویند. یک استراتژیست ارشد سرمایه گذاری اعتقاد دارد:خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت کوین از سوی تسلا ممکن است سرانجام ارزهای رمزنگاری شده را به رادار موسسات مالی عظیم سوق دهد؛ اما لزوماً به معنی ورود به ترازنامه آن‌ها نیست.

این یکی از استنباط هایی بود که توسط چی لو، استراتژی است ارشد مدیریت دارایی گروه بانکداری فرانسه اعتقاد دارد قیمت ارزهای رمزنگاری در نهایت سقوط خواهد کرد به دلیل تغییر در سیاست های پولی یا مقررات دولتی.

لو با اشاره به محبوبیت روزافزون ارزهای رمز پایه به عنوان یک کلاس دارایی نوشته است: استفاده از رمزنگارها به عنوان ارز جای نقد دارد زیرا بیت کوین نه پول است و نه ذخیره ارزش است، بلکه «وسیله ای برای دلالان» است.

او عرضه ثابت بیت کوین را یکی از اشکالات آن برای دارایی بودن می داند و اعتقاد دارد: برخلاف برداشت متعارف که عرضه محدود بیت کوینرا یک مزیت می دانند این عرضه ثابت یک مشکل بزرگ در مسیر پول محسوب شدن بیت کوین است.

حداکثر تعداد بیت کوین قابل استخراج 21 میلیون است. لو ادعا می کند که این محدودیت های عرضه، قالبیت ارزهای رمز پایه را به عنوان پول قانونی از بین می برد، زیرا یک منبع پولی ثابت توانایی اجرای سیاست های ضد سیکل را از بانک های مرکزی سلب می کند.

استدلال نهایی این استراتژیست حول این محور است کشورها برای محافظت از سیستم های پولی و ارزهای خود و توانایی مالیات دادن و مدیریت اقتصاد گام برمی دارند ارزهای دیجتالی ویژگی های مورد نظر دولت‌ها را ندارند.

وی افزود: «هر چقدر بیشتر مردم اعتقاد داشته باشند ارزهای رمزنگاری شده، خطر مداخله دولت در این بازار بیشتر خواهد شد»

درحالی‌که طرفداران رمزنگاری مطمئناً یک فهرست طولانی در پاسخ به استدلال‌های مخالف لو را دارند، اما واقعیت دلهره‌آور آخرین نکته این استراتژیست درباره مداخله دولت‌ها است. در کشورهایی مانند چین، ارزهای رمز پایه خصوصی قبلاً ناخوشایند بوده و آن‌ها درصدد راه‌اندازی CBDC بوده‌اند. گونه ای از «ارز دیجیتال بانک مرکزی» که دولت‌های سراسر جهان در حال آزمایش آن هستند.

نسیم طالب نویسنده کتاب معروف قوی سیاه و یکی از مشاوران معروف در وال استریت هم نسبت به نوسانات بیت کوین انتقاد کرد. او در سال ۲۰۱۸ «دارایی» خواندن بیت کوین را یک ایده «عالی» توصیف کرده بود اما جمعه شب خبر داد تمامی بیت کوین های خود را فروخته است. او درباره دلیل این اقدام نوشت:" در حال خلاص‌شدن از شر بیت کوین‌هایم هستم. چرا؟

قرار نیست نوسانات یک ارز از چیزی که با آن می‌خرید و می‌فروشید بیشتر باشد.

نمی‌توان قیمت کالاها را با بیت کوین تعیین کرد.

بر همین اساس، [بیت کوین] یک شکست است (حداقل در حال حاضر)."

به مجمع فعالان اقتصادی بپیوندید
۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱
تعداد بازدید : ۳۹۰
کد خبر : ۵۶,۹۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید