به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

فولادسازان روس به دنبال کاهش آلاینده ها

فولادسازان روس به دنبال کاهش آلاینده ها

پایگاه خبری فولاد ایران - وابستگی فولاد سازان روسیه به زغال سنگ متالورژی به این معنی است که آنها به زودی قادر به قطع استفاده از آن نخواهند بود ، اما با این وجود کاهش انتشار دی اکسید کربن را در راستای برنامه های صنعت فولاد سبز و کربن کمتر قرار داده اند.

به گزارش فولاد ایران،  به عنوان نمونه استراتژی زیست محیطی فعلی شرکت اوراز میزان انتشار دی اکسید کربن کمتر را هدف قرار داده است.  تاکنون نیز این شرکت توانسته با افزایش استفاده از قراضه میزان آلایندگی را بکاهد.

تولید فولاد سبز نیازمند تغییر در تکنولوژی تولید فولاد با کربن پایین است که هنوز زمان بیشتری نیاز دارد.

کارخانه ان ال ام ک نیز در تلاش است با افزایش بازده انرژی، کاهش مصرف سوخت های کربنی و استفاده از تکنولوژی کاهش کربن مصرفی در این راستا اقداماتی انجام دهد. همچنین این کارخانه به دنبال استفاده از هیدروژن در فرایند فولادسازی نیز می باشد.

در واقع فولاد سبز فلزیست که با استفاده از تکنولوژی کربن پایین تولید می شود. راه های مختلفی نیز برای کاهش میزان کربن وجود دارد از جمله از طریق بهینه سازی استفاده از سوختهای کربنی ، جایگزینی زغال سنگ با سوختهای جایگزین ، استفاده از منابع ثانویه بیشتر ، جبران تأثیرات منفی آلاینده ها با سایر اقدامات سبز مانند کاشت جنگل ، و شرکت ان ال ام ک اظهار داشته که در همه این زمینه ها فعال است.

همچنین لازم است که تغییران مشابه در سایر محصولاتی که با فولاد در رقابتند از جمله آلومینیوم، بتن و پلیمرها نیز صورت گیرد.

منبع: platts

ترجمه: م. تابان شمال

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۱۱۰
کد خبر : ۵۶,۹۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید