به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بدترین سال اقتصادی انگلیس طی سه قرن گذشته

 

پایگاه خبری فولاد ایران - اقتصاد انگلیس در سال گذشته با بیش از 10 درصد کاهش تولید ناخالص داخلی شدیدترین سقوط خود را تجربه کرد. این بدان معناست که بیماری کرونا رشد هفت سال اخیر این کشور را از بین برده و آن را به سطح 2013 بازگردانده است. افت 9.9 درصدی تولید ناخالص داخلی انگلستان کمتر از حد انتظار بود و از سقوط 9.7 درصدی دوران رکود بزرگ در سال 1921 فراتر رفت و سنگین ترین رکود از سال 1921 را برای این کشور رقم زد.


به گزارش فولاد ایران، انگلیس سال گذشته یکی از بدترین رکودها را در میان اقتصادهای بزرگ تجربه کرد. آلمان توانست در بحران مالی جهانی عملکرد بهتری داشته باشد. برآوردهای نشان می دهد که بزرگترین اقتصاد اروپا در سال گذشته 5 درصد کاهش رشد داشته است. به گفته یوروستات، انتظار می رود تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در مقایسه با کاهش 3.5 درصدی تولید ناخالص امریکا، تا 6.4 درصد کاهش یابد.


ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در بیانیه ای گفت: "ارقام نشان می دهد که اقتصاد به دلیل کرونا یک شوک جدی را تجربه کرده که توسط تمام کشورهای جهان احساس شده است". وی گفت "در حالی که نشانه های مثبتی از مقاومت اقتصادی در زمستان وجود دارد، اما می دانیم که محدودیت های موجود همچنان تأثیر قابل توجهی بر بسیاری از مردم و مشاغل دارد."


منبع: CNN
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۷
تعداد بازدید : ۳۲۸
کد خبر : ۵۶,۹۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید