به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

بایدن و بانک فدرال ترس از تورم دهه 1970 را پشت سر گذاشتند

پایگاه خبری فولاد ایران - رئیس جمهورانی که خود را در حال خروج از رکود اقتصادی می دانند مدت هاست که به هشدارهای اقتصاددانان شیفته تورم توجه می کنند، زیرا آنها می ترسند که با اقدام تهاجمی برای تحریک یک اقتصاد درگیر، برابر با افزایش قیمت ها خواهد بود که در دهه 1970 تجربه شد. اکنون، همانطور که رئیس جمهور بایدن برنامه های محرک 1.9 تریلیون دلاری را پیگیری می کند، او و مشاوران ارشد اقتصادی اش این هشدارها را کنار می گذارند.


به گزارش فولاد ایران، افرادی که سیاست های مالی و پولی در واشنگتن را دنبال می کنند متفق القول هستند که خطر "گرم شدن بیش از حد" اقتصاد بسیار کمتر از خطر گرم نشدن به اندازه کافی است. دموکرات ها در مجلس قصد دارند این هفته را برای نهایی کردن برنامه آقای بایدن برای تزریق تقریباً 2 تریلیون دلار به اقتصاد، کنند. انتظار می رود که سنا به محض تصویب مجلس، به سرعت این پیشنهاد را قبول کند.


مقامات بانک فدرال اعلام کرده اند که قصد دارند نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه دارند و اوراق مورد حمایت دولت را برای تحریک بیشتر رشد اقتصادی خریداری کنند. علی رغم اعتراض فزاینده برخی از اقتصاددانان در طیف سیاسی، از جمله لارنس سامرز، وزیر خزانه داری سابق و مشاور عالی در دولت های کلینتون و اوباما که می گویند برنامه های آقای بایدن می تواند طوفانی ایجاد کند، فدرال رزرو و دولت در حال ادامه این روند هستند.

منبع: The New York Times
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۳۲۸
کد خبر : ۵۶,۹۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید