به IFNAA.IR خوش آمدید.
[ سبد خرید شما خالی است ]

هشدار یلن در مورد بیت کوین "بسیار ناکارآمد"

پایگاه خبری فولاد ایران - وزیر خزانه داری امریکا، جانت یلن روز دوشنبه در مورد خطراتی که بیت کوین برای سرمایه گذاران و مردم ایجاد می کند هشدار داد. این ارز دیجیتالی با وجود افت شدید قیمت در ابتدای هفته، با قیمت بیش از 53 هزار دلار به کار خود ادامه می دهد زیرا حمایت آن از جانب منابع مختلف افزایش یافته است. تسلا اخیراً خرید بیت کوین قابل توجهی انجام داده و گفته است که بیت کوین را برای معاملات قبول می کند. با این حال، یلن اظهار کرد که هنوز سوال های مهمی در مورد مشروعیت و ثبات این رمز ارز وجود دارد. او در کنفرانس نیویورک تایمز گفت: "من فکر نمی کنم که بیت کوین بتواند به عنوان یک مکانیسم معاملاتی به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرد". وی گفت " این یک روش بسیار ناکارآمد برای انجام معاملات است و میزان انرژی مصرفی برای پردازش آن سرسام آور است".


به گزارش فولاد ایران، علاوه بر نگرانی های مصرفی، بیت کوین به عنوان ابزاری در فعالیت های غیرقانونی در نظر گرفته می شود زیرا ردیابی استفاده از آن دشوار است. از طرف دیگر، قیمت این ارز رمزنگاری شده در طول وجود خود فراز و نشیب های سریعی را شاهد بوده است. یلن گفت: "این یک دارایی بسیار سوداگرانه و بی ثبات است و من نگران خسارات احتمالی سرمایه گذاران آن هستم".


آژانس های مختلف دولتی به ایده ساخت ارز دیجیتال جایگزین را با این امید که بتواند سیستم پرداخت جهانی را برای کسانی که به آن دسترسی ندارند باز کند، فکر کرده اند. فدرال رزرو، جایی که یلن زمانی رئیس آن بود، این موضوع را بررسی کرده و در مورد امکان ارائه ارز دیجیتال جدید همراه با سیستم پرداختی که انتظار می رود طی چند سال آینده عرضه شود، مذاکره می کند. یلن گفت: "من فکر می کنم این روش می تواند منجر به پرداخت سریعتر، مطمئن تر و ارزان تر شود، که به نظر من اهداف مهمی هستند."


منبع: CNBC
ترجمه: ف. اسکندرخو

۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶
تعداد بازدید : ۴۱۰
کد خبر : ۵۷,۰۴۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید