به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

اختلاف نظر ثروتمندان در مورد بیت کوین

پایگاه خبری فولاد ایران - بیل گیتس، میلیاردر جهانی، معتقد است باید از سرمایه گذاری در بیت کوین اجتناب کرد در حالی که ایلان ماسک در حال سرمایه گذاری در بازار رمز ارز است. بنیانگذار مایکروسافت که سومین ثروتمند بزرگ جهان است، خود را "شکاک بیت کوین"، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده جهان، می نامد. وی در گفتگوهای اخیر خود به این نکته اشاره کرد که تولید بیت کوین برای محیط زیست مضر است. گیتس گفت: "در تولید بیت کوین، بیش از هر روش دیگری که بشر شناخته شده از برق استفاده می شود."


به گزارش فولاد ایران، این بیانیه حدوداً دو هفته پس از آن ارائه شد که محققان دانشگاه کمبریج دریافتند که استخراج بیت کوین بیشتر از برخی مصرف کل برخی کشورها، مثل آرژانتین، مصرف برق می کند. گیتس در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که اگرچه ممکن است نوسانات قیمت بیت کوین برای افرادی مانند مدیر ثروتمند تسلا نگران کننده نباشد، اما این تغییرات برای دیگران نگران کننده است.
در این هفته روند صعودی بیت کوین متوقف شد و از 58 هزار دلار به سطح فعلی خود یعنی 47،300 دلار رسید.


در عین حال، ماسک به طور فعال در حال استفاده از بیت کوین است. شرکت وی، تسلا ، اخیراً 1.5 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده خریداری کرده و گزینه پذیرش رمز ارز را به عنوان پرداخت تحت بررسی قرار داده است. ماسک همچنین مشغول توییت کردن درباره رمز ارز دیگری نیز بوده است.  


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۲۴
کد خبر : ۵۷,۰۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید