به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

میلیاردر امریکایی به دنبال بهره برداری از ذخایر سنگ آهن گینه

میلیاردر امریکایی به دنبال بهره برداری از ذخایر سنگ آهن گینه

 

پایگاه خبری فولاد ایران - یک شرکت معدنی متعلق به یک میلیاردر به نام رابرت فریدلند جهت توسعه استخراج سنگ آهن در یک منطقه از کشور گینه که از نظر زیست محیطی از حساسیت بالایی برخوردار است 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. وجوه دریافتی به شرکت امریکایی High Power Exploration که متعلق به این سرمایه گذار است کمک می کند به پروژه نیمبا که هدف اولیه تولید 15 میلیون تن در سال را دارد سرعت بیشتری دهد. گینه بخشی از بهترین خلوص های سنگ آهن دنیا را داراست از جمله ذخایر معدنی بزرگ سیماندو ولی این کشور در غرب افریقا نتوانسته تاکنون در صادرات سنگ آهن موفق باشد حتی با این که قیمت این ماده اولیه از سال 2016 روندی رو به رشد داشته است.


به گزارش فولاد ایران،  پروژه نیمبا اولین صادر کننده اصلی سنگ آهن گینه خواهد بود. سیماندو موضوع درگیری های بسیاری بین شرکت های معدنی بزرگ دنیا بوده در حالی که سایر پروژه ها نیز به دلیل مسائل قانونی و کمبود زیرساخت ها متوقف شده اند. حال این کشور در تلاش است تا چنین موانعی را برطرف سازد و به ذخایر معدنی سنگ آهن کوچک از جمله نیمبا اجازه صادرات سنگ آهن از طریق خطوط ریلی از کشور همسایه لیبریا داده خواهد شد. البته کنسرسیومی تحت حمایت چین که در حال توسعه سیماندو است باید 650 کیلومتر خطوط ریلی بسازد تا این معدن را به یک بندر در آب های آزاد متصل سازد.


اگر گینه بتواند از ذخایر عظیم سنگ آهن خود بهره برداری کند ، می تواند بازار یکی از مهمترین کومودیتی های جهان را تغییر دهد و منبع جدیدی برای بازار فولاد چین باشد. در حال حاضر چین بیشتر سنگ آهن مورد نیاز خود را از استرالیا خریداری می کند. همچنین سنگ آهن می تواند یک منبع درآمد فوق العاده برای این کشور افریقایی فقیر نیز باشد.


نیمبا که در جنوب شرق گینه قرار گرفته حدود یک میلیارد تن ذخایر سنگ آهن دارد که از خلوص 65 درصد برخوردار است. از آنجا که صنعت فولاد به دنبال روش هایی برای کاهش انتشار کربن است ، انتظار می رود تقاضا برای این خلوص سنگ آهن ، که می تواند بهره وری و کارایی کوره های بلند را بهبود بخشد ، افزایش یابد.


این شرکت امریکایی که پروژه فوق را سال 2019 از آن خود نمود به دنبال اولین صادرات سنگ آهن خود تا سال 2025 می باشد  و ظرفیت تولید آن تا 30 میلیون تن در سال خواهد بود. البته این پروژه با چالش هایی نیز روبورست. از جمله این که نیمبا در مجاورت یک سایت میراث جهانی یونسکو واقع شده است که کانون تنوع زیستی است و این پروژه تنها در صورتی رضایت کمیته میراث جهانی را جلب می کند که  بتواند مجوزهای زیست محیطی مورد نیاز برای شروع ساخت را تأمین کند.


منبع: FT
ترجمه: م. تابان شمال

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۱۴۵
کد خبر : ۵۷,۱۴۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید