به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

نگاهی به آخرین گزارش چشم انداز بازار سنگ آهن و فولاد

نگاهی به آخرین گزارش چشم انداز بازار سنگ آهن و فولاد

پایگاه خبری فولاد ایران - آخرین گزارش چشم انداز بازار سنگ آهن و فولاد موسسه پلاتس حاکی از آن است که قیمت سنگ آهن در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به روند صعودی ادامه می دهد که با حمایت رشد تولید فولاد و کاهش موجودی فولاد در بازارها خواهد بود.

61 درصد از شرکت کنندگان در آخرین نظرسنجی معتقد بودند که قیمت سنگ آهن در سه ماه دوم 2021 بین 140 تا 160 دلار هر تن سی اف آر خواهد بود و 17 درصد نیز پیش بینی قیمت 160 تا 180 دلاری داشتند. همچنین 65 درصد برآورد نمودند تقاضای سنگ آهن بالاتر از سه ماهه اول سال باشد و 22 درصد معتقد بودند پایین تر خواهد بود.

از ابتدای سال 2021 تاکنون متوسط شاخص قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد موسسه پلاتس 167 دلار هر تن سی اف آر چین بوده است.

به گزارش فولاد ایران،  همچنین 61 درصد از حاضرین در این نظرسنجی اظهار داشتند که تولید فولاد خام در سه ماهه دوم سال افزایش می یابد در حالی که ژانویه و فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد رشد داشته 175 میلیون تن شد.  البته یافته های این بررسی نشان می دهد افزایش تولید فولاد خام با افت موجودی بازار جبران می شود و 91 درصد از حاضرین معتقد بودند موجودی بازار فولاد کمتر می شود.

تحلیلگران این موسسه بر این باورند که تقاضای فولاد در نیمه نخست سال 2021 رونق دارد و در 6 ماهه دوم کاهش می یابد چرا که سیاست های سختگیرانه اثرگذار خواهد شد. برنامه کاهش تولید فولاد در چین احتمالا نیمه دوم سال عملی تر می شود و تقاضا نیز نسبت به به نیمه نخست سال کمتر خواهد بود.

همانطور که دولت چین اجازه واردات قراضه آهن را از ابتدای سال جاری میلادی مجددا صادر کرده، 92 درصد از حاضرین در این نظرسنجی معتقد بودند که واردات امسال بیشتر می شود. ولی نظرات در مورد اینکه افزایش مصرف قراضه تقاضای سنگ آهن را کمتر می کند یا نه متفاوت بود. حدود 40 درصد معتقد بودند این تغییر در سیاست واردات قراضه اثر گذار است و 30 درصد نیز اعتقاد داشتند تاثیری ندارد و 30 درصد دیگر نیز مطمئن نبودند.

قابل ذکر است موسسه پلاتس برای تهیه این گزارش چشم انداز سه ماهه دوم سال با 23 شرکت گفتگو داشته از جمله شرکت های چینی، تجار داخلی و بین المللی و شرکت های معدنی.

منبع: plats

ترجمه: مونا تابان شمال

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۵۷,۲۰۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید