به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

افزایش نرخ بهره در روسیه

پایگاه خبری فولاد ایران - بانک مرکزی روسیه روز جمعه اعلام کرد روسیه با افزایش نرخ بهره پایه به 6.75 درصد، در صدد کنترل سیاست های پولی برآمده است. این پنجمین بار طی امسال است که روسیه برای مهار تورم بالا، نرخ بهره را افزایش می دهد.


به گزارش فولاد ایران، بانک مرکزی روسیه که نرخ های بهره را تعیین می کند، خاطرنشان کرد که افزایش نرخ های بیشتر امکان پذیر است، اما تورم سالانه در سه ماهه چهارم 2021 به تدریج کند می شود. این بانک افزود: با توجه به موضع سیاست های پولی، تورم سالانه در سال 2022 به 4.0 تا 4.5 درصد کاهش می یابد و در آینده نزدیک به 4 درصد باقی می ماند. به گفته بانک مرکزی، اقتصاد روسیه در سه ماهه دوم سال جاری به سطح قبل از همه گیری رسیده است و در حال بازگشت به مسیر رشد متوازن است. در بیانیه بانک مرکزی روسیه آمده است: "اگر وضعیت مطابق با پیش بینی اولیه پیش رود، بانک روسیه چشم انداز افزایش بیشتر نرخ های کلیدی در جلسات آینده خود را بررسی می کند".


گفته می شود جلسه بعدی تعیین نرخ بهره برای 22 اکتبر برنامه ریزی شده است. نرخ های بالاتر، که با افزایش هزینه های وام دهی و جذابیت سپرده های بانکی به مهار تورم مصرف کنندگان کمک می کند، از پول ملی روسیه، روبل پشتیبانی می کند. پیش بینی معکوس شدن سیاست های سختگیرانه می تواند باعث ورود وجوه خارجی به اوراق خزانه روسیه شود.


منبع: راشاتودی
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۲۶۳
کد خبر : ۵۸,۶۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید