به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

قیمت نفت 64 یا 200 دلار؟

پایگاه خبری فولاد ایران - یکی از بانک های اصلی ژاپن می گوید قیمت نفت برنت تا پایان سال 2021 به 64 دلار در هر بشکه کاهش می یابد، این در حالی است که وزیر انرژی یکی از تولیدکنندگان نفت خلیج فارس هشدار داده است که پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی مبنی بر عدم سرمایه گذاری جدید در نفت می تواند قیمت نفت را تا 200 دلار در هر بشکه افزایش بدهد.


گروه مالی میتسوبیشی در گزارش هفتگی تحقیقاتی بازار نفت خود اعلام کرد که انتظار دارد تولید نفت اوپک پلاس بیشتر شود، تولید نفت شیل آمریکا بهبود یابد و بازگشت نفت ایران، قیمت نفت برنت را از 75 دلار در بشکه در نیمه دوم به 2021 به 73 دلار در پایان سه ماهه سوم و 64 دلار در بشکه تا پایان سه ماهه چهارم برساند. بر اساس گزارش TradeArabia ، این بانک برای سال 2022 پیش بینی می کند که نفت خام برنت به طور متوسط 58 دلار در هر بشکه باشد.


این در حالی است که محمد الرمی، وزیر نفت و گاز عمان، هشدار داد که اگر تولیدکنندگان نفت از پیشنهاد آژانس بین المللی انرژی پیروی کنند که مبنی بر عدم سرمایه گذاری جدید در صنعت نفت برای به صفر رساندن انتشار کربن است، قیمت نفت می تواند به 100 دلار یا 200 دلار در هر بشکه برسد. به گزارش فولاد ایران، الرومی در کنفرانسی درباره انتقال انرژی که توسط آژانس بین المللی انرژی و عمان برگزار شد، گفت: "اگر سرمایه گذاری خود را در صنعت سوخت های فسیلی به طور ناگهانی متوقف کنیم، گرسنگی انرژی ایجاد می شود و قیمت انرژی نیز افزایش می یابد" و "در کوتاه مدت می توانیم شاهد سناریوی نفت 100 یا 200 دلار در بشکه باشیم."


بر اساس آخرین چشم انداز کوتاه مدت اداره اطلاعات انرژی، قیمت برنت تا پایان سال جاری میلادی به طور میانگین روی 71 دلار در هر بشکه باقی خواهد ماند. سال آینده قیمت نفت برنت به دلیل افزایش تولید اوپک پلاس، شیل آمریکا و دیگر کشورهای غیر اوپک به 66 دلار در هر بشکه کاهش می یابد.


منبع: Oilprice
ترجمه: ف. اسکندرخو

۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۲
کد خبر : ۵۸,۶۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید