به IFNAA.IR خوش آمدید.
۰
[ سبد خرید شما خالی است ]

دردسر واکسیناسیون اجباری برای مشاغل امریکا

پایگاه خبری فولاد ایران -  جو بایدن برای گسترش واکسیناسیون عمومی کرونا در آمریکا دستورالعمل ‌های تازه‌ای صادر کرده است، از جمله اجباری کردن تزریق واکسن برای شرکت‌های خصوصی دارای بیش از ۱۰۰ کارمند. به این ترتیب، افرادی که از واکسن زدن خودداری کنند، باید به طور مستمر آزمایش کرونا بدهند.


کاخ سفید می گوید ضوابط جدید می تواند شامل حال ۱۰۰ میلیون نفر، یعنی حدود دو سوم نیروی کار شود.


رییس جمهوری آمریکا اظهار کرد یک «اقلیت خاص» با امتناع از واکسن زدن به ادامه همه گیری کرونا دامن می زنند. او گفت "ما تابحال صبور بوده ایم، اما صبرمان در حال اتمام است. امتناع افراد ازواکسن زدن برای همه ما هزینه داشته است".


به گزارش فولاد ایران، جو بایدن قول داد از کارکنان واکسینه شده در برابر افراد واکسینه نشده محافظت کند.


بنا بر دستور جدید دولت امریکا، حدود ۱۷ میلیون کارمند مراکز بهداشتی، همینطور پیمانکاران و اکثر کارمندان دولت فدرال، مشمول مقررات واکسیناسیون جدید خواهند بود.


برآورد می شود حدود ۵۳ درصد مردم آمریکا به طور کامل واکسینه شده باشند. حدود ۸۰ میلیون نفر در آمریکا از تزریق واکسن کرونا خودداری کرده اند.


جو بایدن، پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته تاکید کرده بود که تزریق واکسن کرونا اجباری نخواهد بود.


او همچنین در ماه های گذشته تمایلی به اجباری شدن واکسن کرونا نشان نمی داد اما با گسترش نوع جهش یافته دلتا، بایدن در مورد موضع خود تجدید نظر کرده است، اقدامی که به ویژه در بین محافظه کاران منتقدان زیادی دارد.


در حال حاضر روزانه در ایالات متحده ۱۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به نوع دلتای کرونا گزارش می شود و آمار رسمی قربانیان به ۱۵۰۰ نفر در روز رسیده است.


بنا بر نظرسنجی های اخیر، شمار فزاینده ای از مردم آمریکا از عملکرد دولت جو بایدن در برابر همه گیری راضی نیستند. مهار همه گیری کرونا یکی از وعده های اصلی رییس جمهوری آمریکا بوده است. قرار است که وزارت کار آمریکا به زودی جزییات مقررات جدید واکسیناسیون را تدوین و به شرکت ها ابلاغ کند. این مقررات نه تنها شامل حال حدود دو میلیون کارمند فدرال می شود بلکه میلیون ها پیمانکار دولت آمریکا را نیز در بر می گیرد.


شرکت ها موظف خواهند شد که به کارکنان خود برای واکسیناسیون مرخصی با حقوق بدهند. یک مقام کاخ سفید به خبرنگاران گفت که شرکت های متخلف با جریمه نقدی با سقف ۱۴ هزار دلار مواجه خواهند شد.


بسیاری از شرکت های بزرگ آمریکایی در ظرف هفته های اخیر تزریق واکسن کرونا برای کارکنان خود را اجباری کرده اند.


منبع: Bloomberg
ترجمه:‌ف. اسکندرخو

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۴
کد خبر : ۵۸,۶۳۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید